40% українців мають доступ до домашнього інтернету

Домашний интернетОдна з найбільш авторитетних у світі компаній, що займається соціологічними дослідженнями Gallup World провела опитування населення планети, метою якого було з’ясувати, скільки відсотків населення має домашній доступ до мережі Інтернет.

За даними дослідження, опублікованого на офіційному сайті організації у січні 2013 року, Україна із показником 40% знаходиться на одному рівні з Бразилією та Туреччиною, незначно поступається Аргентині та Ямайці (41%) і випереджає Іран та Алжир, у яких по 38%.

За даними цього ж дослідження лідерами у світі є Швеція та Сінгапур – у цих країнах доступ до інтернету в своїх домівках мають 93% населення. Для США та Японії ці показники становлять 80% та 73% відповідно.

Щодо географічних сусідів України, то країною з найбільш розвинутою домашньою мережею є Польща – 71% населення; в Росії цей показник складає 51%, в Білорусі – 50%, у Молдові – 42%.

Власне, саме дослідження, яке було проведене у 2011 році і охопило 148 країн, показало, що за останні 5 років відсоток населення Землі, яке користується Інтернетом у себе вдома, зріс на третину – від 21% у 2007 році до 32% у 2011, у 2010 році цей показник уже складав 29%, а у 2009 – 25%.

Дані опитування відображають кількість дорослого населення, яке відповіло позитивно на питання про наявність домашнього інтернету, а не кількість квартир чи приватних будинків, підключених до глобальної мережі.

В опублікованому звіті зазначається, що респонденти, крім домашнього доступу в інтернет, також могли мати доступ до мережі на роботі, в школі, університеті, інтернет-кафе чи в інших місцях.

Що стосується виходу в мережу за допомогою смартфонів, то деякі з респондентів, при відповіді на поставлене запитання, цілком ймовірно могли вважати такий доступ до інтернету домашнім, в той же час як інші − ні.