5 етапів створення сайту для бізнесу

Сайт1. Етап перший – “Нам потрібен сайт”. Щойно ви дійшли до цього висновку, як одразу починаєте пошук розробників сайту для вашого бізнесу. Це на 100% неправильний підхід. У першу чергу необхідно з’ясувати, для чого вам цей сайт потрібен. При цьому зважте, що для бізнесу сайт потрібен у будь-якому випадку, а от функції, які цей сайт може виконувати, визначаєте саме ви.

Запам’ятайте, розробник завжди запропонує вам дорожчий варіант, але не завжди дороговизна буде еквівалентом функціональності сайту, який, зрештою, ви отримаєте у своє розпорядження. Ймовірно, ви просто не знатимете, що з ним робити далі. Іншими словами, потрібно визначитися з колом функцій, які сайт повинен виконувати.

У більшості випадків для молодого бізнесу (а часто і для потужних компаній) достатньо простого сайту, основна функція якого буде презентативною. Якщо ж ви розумієте, що такого функціоналу вам замало або ж існують фактори, які вимагають розширити функції сайту, − вони повинні бути чітко описані в концепції, яку ви і передаєте розробнику. Максимально чітке визначення ідеї та концепції сайту і є першим необхідним етапом створення сайту для бізнесу.

2. Наступним кроком є розроблення структури сайту. Цей етап також рекомендується пройти самотужки, адже жоден веб-майстер не має більш чіткого уявлення про ваш бізнес, аніж ви самі. Навряд чи пересічний бізнесмен зможе створити грамотне технічне завдання, на основі якого розробляється сайт, але підготувати структуру, розписати необхідні розділи та описати, як повинні виглядати окремі сторінки, може кожен.Разработка сайта

Не полінуйтеся проглянути сайти конкурентів, поцікавтеся думкою оточуючих щодо цих сайтів. Якщо ж вам для цього банально не вистачає часу, можете звернутися за цією послугою до спеціалізованої консалтингової фірми. Запам’ятайте – успішність вашого сайту багато у чому буде залежати від того, на якому рівні знаходитиметься сайт за тематичними ключовими запитами порівняно з сайтами конкурентів.

Саме від грамотно продуманої структури сайту залежатиме можливість якісного проведення пошукової оптимізації (SEO) в подальшому. Таким чином, перші два етапи створення сайту для бізнесу є підготовчими, і рекомендується виконати їх самотужки. І як би це дивно для вас не було, але саме ці два етапи є ключовими в розробці вашого сайту.

3. Наступним етапом є пошук розробника для вашого сайту. Звісно, правильно вибраний розробник – це запорука створення якісного сайту.

Обов’язково прогляньте портфоліо розробника. Якщо там наведені дизайни сайтів – перевірте, чи зазначені компанії використовують свій сайт у тому вигляді, який представлено на сайті агенції. Якщо чимало компаній внесли до своїх сайтів відчутні зміни – це привід задуматися щодо якості послуг, наданих агенцією.

Оцініть сайти, створені агенцією, не лише з точки зору візуальної привабливості, але й щодо зручності навігації, позицій у пошукових системах. Зауважте, хороший розробник буде тісно контактувати з вами в процесі створення сайту, буде ставити багато запитань та вимагати чимало даних.

4. І ось, ваш сайт готовий − для розробника прийшов день здачі проекту. Не поспішайте приймати сайт у розробника, зверніть увагу на недопрацювання. Не соромтесь вказати на них, попросіть виправити. Адже краще одразу внести виправлення, доки сайт не запущений у Мережу, аніж потім постійно знаходити помилки у його структурі.

Приймаючи розроблений сайт, особливу увагу зверніть на його відповідність вимогам щодо пошукової оптимізації, чи в адмінпанелі доступні усі необхідні можливості для подальшого оновлення текстової інформації на сайті відповідно до складеної вами структури.

5. Якщо ви думаєте, що ваш сайт готовий, − ви помиляєтесь. За умови якісного проходження усіх попередніх етапів, ви отримали лише інструмент, який може стати для вас дійсно ефективним сайтом для бізнесу. Як його таким зробити – це залежить лише від вас.

П’ятий етап створення сайту є останнім, але він не завершується ніколи, адже сюди входить і пошукова оптимізація (SEO), і наповнення сайту інформацією, і постійне вдосконалення сервісів сайту.

Чим частіше ваш сайт буде оновлюватись (тут мова йде не про візуальні зміни в дизайні чи структурі сайту, а про наповнення сайту текстовими та графічними матеріалами), тим популярнішим він буде в пошукових системах.

Цей матеріал є частиною циклу статей «Сайт для бізнесу». Також вам буде цікаво дізнатися «Три міфи про сайти» та «Як збільшити продажі з сайту».

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.