Найпоширеніші офісні захворювання

Робота в офісі часто таїть у собі небезпеку не лише через високий рівень стресу, але й через тісну постійну взаємодію з офісною технікою, неправильне положення під час сидіння, малорухомий спосіб життя тощо. То які ж хвороби загрожують офісному працівнику “зі стажем”?

1. Синдром “сухого ока”. Майже всі працівники, які сидять за комп’ютером, страждають від постійної перевтоми очей, що характеризується відчуттям сухості в очах або “піску”. Ця неприємність трапляється через те, що працівники рідше кліпають, зосереджуючись на екрані комп’ютера.

Ситуацію поглиблює сухе повітря в офісі, часточки фарб, побутова пилюка, яка активно накопичується у блоках комп’ютерів. Тому лікарі радять періодично закривати очі і рухати ними зі сторони в сторону, а також використовувати спеціальні зволожуючі краплі.

2. Викривлення хребта, остеохондроз шийного відділу. Згідно зі статистикою, майже 70% працюючих в офісі скаржаться на скутість у плечах, відчуття важкості, зменшення гнучкості шиї, а також на біль у спині. Саме з таких симптомів і розпочинається розвиток шийного остеохондрозу і проблеми із хребтом.

На жаль, в українських офісах не надто поширені міні-тренажерні кімнати для офісного персоналу або практика забезпечення працівників абонементом у тренажерний зал, тому вам слід піклуватися про власне здоров’я самостійно.

3. Ішемічна хвороба серця
Ця хвороба найчастіше вражає працівників, які проводять у сидячому положенні по 10 годин на день. Коли серце недоотримує кисню, є ризик розвитку ішемічної хвороби. Для профілактики слід відмовитися від жирної їжі, фастфуду та частих перекурів.

Недостатня фізична активність провокує не лише цю хворобу, але й низку інших порушень серцево-судинної системи, тому по можливості частіше провітрюйте офісне приміщення і не ігноруйте прогулянки під час обідньої перерви.

4. Синдром хронічної втоми. Ця недуга є дещо прихованою, адже нам досить складно виявити, коли ми справді хронічно втомлені, а коли просто втрачаємо мотивацію або маємо поганий настрій. Але слід справді задуматися, якщо ви щоранку приходите на роботу втомлені, нервуєтеся без жодних причин, страждаєте на безсоння, відчуваєте біль у м’язах і суглобах, помічаєте різке погіршення пам’яті і концентрації уваги.

Щоб полегшити свій стан, намагайтеся унормувати свій режим дня, спіть не менше 8 годин, але і не більше, а також подбайте про те, щоб ваш раціон був насичений корисними продуктами. Дізнайтеся більше про те, як подолати синдром хронічної втоми.