5 навичок ефективних людей

Від чого залежить рівень вашої ефективності та ваші шанси на досягнення мети? Ідеальної робочої формули  для великого успіху, на жаль, немає. Однак є список корисних звичок та навичок, що об’єднують високоефективних та успішних людей.

1. Позбуватися перестраховки

У кожної свідомої людини і відносно своєї кар’єри і відносно невеличких завдань, які ми ставимо собі по життю, має бути план «Б». А іноді – і план «В». Це нормально, адже це дозволяє нам почуватися захищеними на психологічному рівні.

Однак, коли почуття захищеності переростає у лінивий стан комфорту, з якого не хочеться вилізати, а отже, і ризикувати, і взагалі, діяти – планів «Б» потрібно позбуватися. Це можна порівняти з ходінням по жердинці. Якщо знизу вас чекатиме купа м’яких матраців, ви неодмінно впадете, так і не дійшовши до кінця. Знов залізете – і знов впадете. Але якщо ніякої під страховки знизу не буде, ви докладете усі свої зусилля, аби лише не впасти. І не впадете, тож зможете дійти до кінця.

2. Працювати

Як приклад, можна узяти абсолютно будь-яку людину, що досягла успіху в певній справі, і виявиться, що вона витратила на справу колосальну кількість годин свого життя та власних сил. Всі успішні підприємці не шкодують часу на роботу, вони працюють більше за інших, і це факт. Неможливо досягти в чомусь успіху, не прикладаючи до цього зусиль. Якщо прикласти трохи більше зусиль – здобудете трохи ліпший результат.

Якщо ж прикласти максимум зусиль, то неодмінно досягнете кращих результатів. Короткого шляху, тут нема: неможливо стати суперефективним за одну ніч. Тут діє так званий «принцип десяти тисяч годин», який хоча і нелегкий  в наслідуванні, а проте є важливим для тих, хто мріє досягти успіху і для тих, хто вже досягнув своєї мети. Вам самим має хотітися докладати надзусилля у заданому напрямку, тільки так принцип і принесе результати. Будьте активними – станете і успішними.

3.Не зупинятися

Зосередьтесь і подумайте, що ж вам насправді потрібно. Складіть список усього, що ви хочете досягти, яким хочете бути, де працювати. Тепер почніть торувати свій шлях до головної мети, крок за кроком. Починайте з найлегших, найменших цілей, і рухайтесь до основної.  Але пам’ятайте, досягнення мети – не має стати межею, за якою ви зупинитесь і почнете відпочивати. Високоефективні люди ніколи не зупиняються. Досягнувши заповітних цілей, вони одразу ставлять собі нові, не перериваючись на «відпочинок», тобто на період повної бездіяльності, адже він може трансформуватися у період повного застою в справах.

4. Продавати

Запитайте декількох успішних підприємців, який навик, на їх погляд, вплинув на кар’єрний успіх? Вони можуть назвати будь-які, від працелюбності то цілеспрямованості, але їх усіх буде об’єднувати одна річ: вміння продавати. Тут не мається на увазі винятково робота на ринку, або в маркетинговій чи рекламній сфері. Це вміння стосується кожного. Здатність логічно і дохідливо пояснити іншій людині переваги якогось рішення – це також вміння продати. Вміння вести переговори, будувати довгострокові відносини, зберігаючи при цьому непохитну віру в себе і у власні сили. Ви щодень продаєте – ідеї, думки, результати власної праці, і якщо ви вмієте продавати, ви стаєте цілком затребуваним в усьому і для всіх.

5. Не піддаватися і не віддалятися

Гармонійність стосунків з оточуючими  допоможе вам швидше досягати в чомусь успіху, ставати більш ефективним у своїй роботі та у контролюванні власного життя. Найголовніші аспекти стосунків з іншими зведені до трьох коротких правил:  емпатія, визнання власних помилок,  уникання натовпу. Під емпатією мається на увазі бажання зрозуміти і вміння почути інших людей. Цей навик допомагає побудувати відносини, які принесуть взаємну вигоду на емоційному, інтелектуальному та матеріальному рівнях.

Визнання власних помилок, і як, наслідок, пошук у собі сміливості, щоб попросити про допомогу – допоможуть вам зростати, а не стояти на місці, зав’язнувши у своїх невдачах, як у болоті. Уникати натовпу потрібно не в прямому сенсі, уникати потрібно усього, що цей натовп диктує: від стереотипів поведінки до моди на одяг чи бренди техніки, авто  і т.д. Запам’ятайте одну просту річ: якщо будете робити як усі – станете не кращим за інших.