5 правил успішної взаємодії з клієнтами

Клієнти − основа будь-якого бізнесу, адже без попиту пропозиція не може існувати ніяк. Саме тому так важливо вибудувати максимально ефективну взаємодію з клієнтами, особливо якщо ви є власником бізнесу, працюєте в продажах або просто ваша робота пов’язана з обслуговуванням людей.

1. Істина “Клієнт правий завжди” й досі залишається справедливою, адже, щоб випустити прибутковий продукт або надати якісну послугу, якими клієнт залишиться задоволений, − потрібно чітко розуміти його потреби. Навчіться слухати, адже хороший сервіс − це такий, що максимально релевантний потребі клієнта.

2. Вибудуйте діалог з клієнтом. Проникніться його проханням чи проблемою, задавайте уточнюючі питання, словом − дайте зрозуміти йому, що ви розумієте його потреби. Вислуховуйте до кінця, адже навряд вам приємно спілкуватися з людиною, яка вас не чує, перебиває і постійно відволікається на щось інше.

3. Дозвольте клієнту відчути свою цінність. Індивідуальне обслуговування клієнтів − дуже важливий момент у побудові успішної комунікації, адже щирий комплімент, подяка, привітання зі святом допоможуть вам у продажах. Пам’ятайте, що людина не просто купує товар або послугу, але й емоції, саме тому ви повинні подбати, як зробити ці емоції максимально позитивними.

4. Не ігноруйте вибачення. Якщо раптом клієнт не отримав бажану послугу або товар, відбулася затримка доставки або товар виявився неналежної якості − не забувайте про щирі вибачення. Якщо ви максимально безболісно залагодите ситуацію, то, швидш за все, наступного разу клієнт знову звернеться до вас, адже важливий не лише товар, але й сервіс.

5. Вирізняйтеся. Проаналізуйте діяльність конкурентів, щоб зрозуміти, чим ви кращі за них, додайте дещицю креативу і вирізніться із натовпу. Подумайте, що ви можете зробити такого, щоб людина, яка навіть нічого не купила у вас, отримала приємно враження від вашої компанії.