7 способів попросити про підвищення

Діалог з начальством про підвищення зарплатні – річ непроста, особливо, якщо існують ризики відмови. Правила правильної тактики допоможуть успішно збільшити собі зарплатню.

З економічної точки зору роботодавцю невигідно підвищувати зарплату своїм співробітникам, адже їх заробіток – це витратна частина компанії.  Тому для керівництва це рішення має бути серйозно обґрунтованим, адже справа тут не в особистій симпатії, а в розумінні того, що втрата такого працівника негативно позначиться на існуванні і розвитку компанії.

1.    Погляд у перспективу
Впевненість щодо можливостей для підвищення зарплатні має сягати корінням ще етапу обговорення умов вашого працевлаштування. Такі питання варто ставити ще під час співбесіди, бажано навіть прописувати у договорі. Однак, цілком поширеною є ситуація, що керівництво вам і наобіцяло регулярну надбавку, а тим не менш пройшло вже достатньо часу, щоб обіцянки були забуті. У такому випадку варто почати просити про підвищення не прямо, а з розмов про перспективи вашого зростання. Досвідчений і чесний керівник одразу зрозуміє натяк.

2.    Ситуація на ринку праці
Чудовим аргументом у розмові про підвищення будуть пару слів про теперішню ситуацію на ринку праці. Для цього необхідно провести ґрунтовний моніторинг, зібравши дані як з сайтів вакансій, так і відомості щодо заробітної плати спеціалістів вашого рівня в сусідніх компаніях. Важливо врахувати спектр ваших обов’язків, досвід, можливості і поточний фінансовий стан компанії, де ви працюєте.

3.    Конкретний аргумент
Необхідність вашого підвищення може бути продиктована індивідуальним станом. Наприклад, вам доручили новий проект, який збільшив вашу завантаженість чи розширив ваші обов’язки. Або нещодавно звільнився ваш колега і ви тепер мусите працювати чи не за двох. У цьому випадку прохання про підвищення в жодному разі не має виглядати як скарга з вашого боку, щоб керівництво не задалося питанням про ваш професіоналізм та працьовитість. Перш за все, спробуйте зробити акцент на тому, що компанії ваше підвищення буде вигідним: підвищити зарплатню одному працівнику вигідніше ніж утримувати двох.

4.    Вигідна інвестиція
Подайте себе як вигідну інвестицію для корпорації. Для цього нагально продемонструйте вигоди, які отримує компанія, маючи такого співробітника як ви. Зробіть звіт щодо продуктивності вашої праці, максимально оперуйте цифрами, по можливості переведіть ці дані у грошовий еквівалент. Поясніть, що надбавка до зарплатні збільшить і ці цифри. Можете також поєднати цей спосіб зі способом № 1:  порівнявши ваші конкретні досягнення з середнім показником зарплати такого працівника на ринку праці. Це матиме вигляд вигідної пропозиції.

5.    Метод відмінника
Дуже популярний метод в практиці західних спеціалістів: там стараються уникати неприємних розмов з проханнями підвищити і просто починають діяти. Жирним натяком для працедавця буде ваша робоча активність, ініціативність та готовність братися за нові проекти, залишатися після закінчення робочого дня, писати довгі листи зі списком пропозицій покращення показників корпорації тощо. Лише місяць напруженої праці – і вас одразу помітять.

6.    Ультиматум
Найризикованіший метод – це поставити керівництво перед вибором «підвищуйте або звільняюсь», підійде лише за певних умов. По-перше, якщо у вас з керівництвом доволі напружені стосунки, тож ви певні, що навіть додаткові старання з вашого боку будуть проігноровані. По-друге, ви маєте бути впевненими, що справді знайдете заміну роботі у випадку, якщо вас звільнять.

7.    Приріст компанії
Квартальний чи річний звіт про результати діяльності компанії може стати гарною підводкою до розмови про підвищення. Компанія розвивається, показники прибутку зростають, то чому б трохи не збільшити цифру заробітної платні працівникам, завдяки яким компанія так зростає? Звісно, це має спрацювати тільки за умови, що ви справді маєте хоч якесь відношення до глобальних досягнень компанії на ринку.