Аграрний бізнес: що нового?

Ще наприкінці минулого року в аграрному секторі України намітилася позитивна тенденція зростання, яка мала продовження і в першому кварталі поточного року, повідомляє Інститут аграрної економіки.

Так, в січні-березні цьогоріч в український аграрний сектор було інвестовано 10,9 млрд грн, що майже на 58% перевищило показник аналогічного періоду минулоріч.

Окрім цього, частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій в українську економіку зросла з 13,5% до 16,8%.

Приріст капінвестицій здебільшого відбувався за рахунок сільського господарства, у той час як капінвестиції у виробництво харчів і тютюнових виробів залишилися на рівні минулого року.

Вчені Інституту зазначають, що вказані інвестиції в український аграрний сектор вкладають переважно крупні гравці аграрного бізнесу, адже в Україні поки що не створені умови для інвестиційного розвитку малих і середніх сільгоспвиробників.

До речі, як повідомив Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації, на сьогодні Україна виробляє більше аграрної продукції, аніж може спожити. Експерт уточнив, що мова йде про 40% виробленої агропродукції. Він очікує, що за кілька років український експорт зросте і становитиме 60%.

Від січня по березень цьогоріч найбільш активно інвестували з Кіпру: приріст дорівнював $0,16 млрд до  $9,73 млрд. Також активними були інвестори з Нідерландів – на  $0,36 млрд до $6,21 млрд.

Неабияку зацікавленість виявляють азійські інвестори: бізнес Південної Кореї готовий вкладати кошти в центри і мобільні елеватори, зернові термінали, перевалочні потужності, а також в закупівлі зерна.

Також стало відомо, що аграріям слід підготуватися до податкових перевірок, пік яких припаде на 2017-2018 роки. Активізація перевірок пов’язана зі скасуванням спецрежиму з ПДВ. Вже зараз у звітності сільгоспвиробників накопичилося чимало помилок через помилки бухгалтерів у трактуванні законодавства або надто швидку зміну законів, внаслідок чого було складно виконати всі вимоги.