Активи небанківських фінустанов значно зросли

Зі слів голови нацкомісії з регулювання ринків фінпослуг Бориса Візірова, активи небанківських фінансових установ за період січень-вересень поточного року продемонстрували зростання на 33,7% порівняно з аналогічним періодом року, що минув, склавши 126,6 млрд грн. Таку інформацію передає УНІАН.

У повідомленні йдеться, що обсяг активів страхових компаній за дев’ять місяців збільшився на 25,6%, становивши 1,9 млрд грн. Активи кредитних союзів показали зростання на 3,7%, до 2,8 млрд грн; інших кредитних установ − на 44,1%, до 12,4 млрд грн; фінкомпаній − на 50,1%, до 42,2 млрд грн; ломбардів − на 7,1%, до 1,5 млрд грн.

Порівняно з періодом січень-вересень минулоріч, цього року обсяги чистих страхових премій зросли на 8,7%, до 16,2 млрд грн. Така ситуація свідчить про те, що в Україні збільшилися обсяги прямого страхування.

До 3,6 млрд грн (на 5,3%) скоротився обсяг чистих страхових виплат. Це відбулося за рахунок добровільних майнових видів страхування на 42-70%. Також стало відомо, що по соціально значущим видам страхування виплати зросли: на 1% по автострахуванню, на 12,2% по медстрахуванню, а також на 60,1% по страхуванню життя.

Також пан Візіров зазначив, що за січень-вересень цьогоріч обсяг уставних капіталів страхових компаній зріс на 1,3% (порівняно з минулорічним показником), становивши 15,1 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що вітчизняний страховий ринок продемонстрував приріст. Так, за дев’ять місяців 2013 року страхові компанії отримали валових премій на 35% більше ніж за аналогічний період минулоріч.