Безвізовий режим: вся правда

Процес отримання українцями безвізового режиму з ЄС набув завершальної стадії, адже нещодавно Європарламент схвалив надання безвізу, тож вже 26 квітня посли країн-членів ЄС повинні розглянути це питання, пише видання ubr.ua.

Очікується, що весь процес запровадження безвізу для українців триватиме до 10-15 червня поточного року. Втім, безвізовий режим не надасть громадянам повну свободу пересування, адже діятиме для короткотермінових поїздок до країн ЄС (що тривають не довше 90 днів щопівроку). Також безвізовий режим не передбачає навчання чи працевлаштування.

На кордоні в першу чергу перевірятимуть термін перебування і мету поїздки. Тобто, українцям буде простіше відвідати в ЄС друзів чи родичів, потрапити на фестиваль чи конференцію тощо. У той же час для навчання і роботи доведеться отримувати довготермінові і робочі візи.

Щойно безвізовий режим між Україною і ЄС буде введений, скористатися ним зможуть лише власники біометричних паспортів, а звичайні закордонні паспорти і відкриті візи діятимуть до терміну їх закінчення. Цікаво, що закон не забороняє мати два паспорта – старий і новий біометричний.

Як зазначила Катерина Кульчицька, аналітик ОО “Європа без кордонів”, українці зможуть потрапити без візи до 26 країн ЄС і в чотири країни, що входять до шенгенської зони (Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн). У той же час у Великобританію потрібно буде оформлювати національну візу.

До речі, згідно з повідомленням Петра Порошенка, за 2016 рік українці перетнули кордони країн ЄС більш аніж 15 млн разів, а Павло Клімкін, міністр іноземних справ, прогнозує, що безвізовий режим збільшить кількість поїздок українців до країн ЄС до 150 млн щорічно.

Також стало відомо, що на кордоні, окрім паспорта з біометричними даними, українцям потрібно буде показати зворотній квиток і поліс страхування. Прикордонники також можуть поцікавитися метою поїздки і наявністю броні в готелі тощо.

Зі слів Ірини Геращенко, замголови ВР, прийняття безвізового режиму допоможе Україні залучати більше іноземних і інвестицій, а європейський бізнес прийде в Україну.