Бізнес потребує фахівців з комунікації

Український ринок праці гостро потребує фахівців, що мають ораторські навички. Працедавці шукають людей не лише для ведення переговорів з клієнтами, але й з бізнес-партнерами і держорганами, повідомляє ubr.ua.

Так, на сайті пошуку роботи Work.ua відкрито 6653 вакансій, в яких працедавці зазначають серед інших вимог навички ведення переговорів. Найчастіше працівників-ораторів потребують в сфері продажу – 4763 вакансії, в яких вказана така вимога.

Зі слів Сергія Марченка, директора з розвитку Work.ua, окремої професії фахівця з ведення переговорів не існує або ж вона має іншу назву. Так, ріелтори шукають закупників, категорійних менеджерів, спеціалістів з комунікацій з держорганами тощо.

Менеджери з підбору персоналу сходяться на думці, що лише біля 10% фахівців, що працюють в сфері продажів, можуть продемонструвати мистецтво якісного ведення перемовин і в результаті укласти вигідну угоду. Талановиті sales-менеджери зараз на ціну золота – їх переманюють і не шкодують їм грошової компенсації.

Приміром, менеджери з продажу можуть розраховувати на ставку 10 тис. грн плюс відсотки від продажу, а є й такі напрями, де рівень фіксованого окладу становить до 50 тис. грн. Втім, працедавці наймають і початківців, пропонуючи їм 4-6 тис. грн плюс відсотки.

Як повідомляє Вікторія Бабан, керівник відділу рекрутингу Golden Staff, готові фахівці з продажу працедавцям обходяться дуже дорого, адже переманити таких працівників можна, запропонувавши не менш 70% надбавки до поточної ставки. Тож значно дешевше узяти  перспективного працівника без досвіду і навчити його веденню перемовин.