Бізнес з нуля. Вигадка чи реальність?

БізнесЛедь не кожен мріє про власний бізнес, чималі прибутки та повну свободу дій. Але мало хто усвідомлює, яких часових та матеріальних ресурсів може потребувати власна справа. У Мережі сотні сайтів пропонують користувачам ідеї для організації бізнесу “з нуля”. Але що приховується за цими словами? Сьогодні ми поговоримо про те, чи можна організувати бізнес з нуля, тобто − зовсім без капіталовкладень.

У будь-якому підручнику з економіки або підприємництва ви знайдете подібне визначення: «Бізнес − це підприємницька економічна діяльність, що має на меті отримання прибутку». Напевно, нікому не потрібно доводити, що доклавши нульових зусиль, ви отримаєте нульовий результат, тобто 0+0=0. Для того, щоб знайти пристойну роботу, потрібно мати знання та досвід, але для того, щоб організувати свій бізнес − цього точно буде недостатньо. На нашу думку, бізнес з нуля − не більше, аніж вигадка. І ось чому.

По-перше, серйозний бізнес потребує серйозних капіталовкладень. Ми маємо на увазі саме конкурентоспроможну власну справу, а не МЛМ чи самозайнятість.

Приміром, для відкриття інтернет-магазину техніки вам знадобиться складний за структурою сайт для бізнесу, як мінімум один контент-менеджер, який би наповнював сайт товарними позиціями і приймав замовлення від клієнтів. Також витратитися потрібно і на продукцію, яку необхідно закупити в певних кількостях.Предприятие

Окрім того, доведеться розщедритися на гучну рекламну кампанію, оптимізацію та розкрутку сайту. Також не забувайте про організацію офісу та складу, оплату роботи кур’єрів, кошти на друк рекламної продукції та супутні витрати. Як бачите, такий бізнес ніяк не може бути “з нуля”. Та й будь-який інший також.

По-друге, бізнес потребує командної роботи. Будь-який бізнес, що “зав’язаний” лише на одній особі − не є повноцінним, адже не дозволяє власникові бізнесу відлучитися в інше місто/країну, узяти вихідний чи лікарняний, не кажучи вже про відпустку. Приготуйтеся, що працювати самому потрібно буде 24/7.

Якою не була б обдарованою людина, вона не може бути одночасно талановитим організатором, продавцем, менеджером з обслуговування клієнтів та кур’єром. Саме тому подбайте про організацію команди вашого бізнесу та делегуйте обов’язки. Звичайно, команда навряд стане працювати на вас безкоштовно. Ось ще один доказ, чому “бізнес з нуля” − лише гучні слова.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.