Будівельна галузь впала на третину

БудівництвоЯк повідомляє Державна служба статистики, у березні 2013 року обсяг будівельних робіт в Україні впав на 28,5%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2012 року. Зростання показника у березні поточного року порівняно з лютим минулого склало майже 11%.

Загалом в Україні обсяг будівельних робіт у січні-березні поточного року склав 9, 435 млрд грн. Ця цифра є на 16,8% меншою, аніж аналогічний період минулого року.

Зниження обсягу будівельних робіт у березні поточного року було відмічене при будівництві усіх без винятку об’єктів. За даними відомства, при цьому спад будівництва житлових площ становив 14,6%, а нежилих приміщень – 30,8%.

За усі три місяці 84,3% від усього обсягу будівельних робіт прийшлося на нове будівництво, технічне переоснащення та реконструкцію. На поточний і капітальний ремонт – 7,8% і 7,9%.

Зниження обсягів будівництва у січні-березні цьогоріч було зафіксоване у Києві та 18 областях України, підкреслює Державна служба статистики. У столиці спад склав 34%, порівняно із січнем-березнем минулого року. Серед регіонів найбільше просіла галузь будівництва у Рівненській області – майже на 70%. Найбільше зросло будівництво в АР Крим (у 2,4 рази).

Нагадаємо, що вже діє новий податок на нерухомість, яким передбачене оподаткування житлових будинків площею понад 250 кв. м, а також квартир площею від 120 кв. м. Ставка нового податку складає 1% від розміру мінімальної зарплати, який встановлений на 1 січня звітного періоду для квартир, що мають площу від 120 до 240 кв. м і житлових будинків з площею від 250 до 500 кв. м.