Чай у діловому світі

Чай, безсумнівно, є найбільш поширеним напоєм в усьому світі. За підрахунками соціологів, щодня на планеті випивається майже два мільярди чашок чаю! Ви можете не бути прихильником кави, але навряд відмовитеся від чашечки запашного чаю. Важливе місце посідає чаювання у діловому світі, адже перемовини з клієнтами та бізнес-партнерами здавна прийнято вести за чаєм або кавою.

Помічено, що ділова розмова, яка проходить за чашкою чаю, є більш невимушеною та нагадує дружнє спілкування, що дозволяє партнерам швидше досягти взаєморозуміння. Перерва на чай у процесі ділових переговорів дозволяє учасникам відволіктися, активізувати мислення та отримати заряд бадьорості.

Та для створення позитивного іміджу організації чашки пакетованого чаю з найближчого супермаркету − точно недостатньо. Чайна культура у бізнесі є невід’ємним елементом корпоративної культури, тому, щоб приємно здивувати ваших гостей, дотримуйтеся кількох нескладних правил.

Правило 1. Розпочніть з посуду. Формування “чайного” іміджу компанії починається саме з посуду. Прослідкуйте, щоб в офісі завжди були “гостьові” стакани для води, набір чайних та кавових чашок з блюдцями. Набори посуду не повинні мати дешевий вигляд.

Чайні сервізи можна навіть зробити родзинкою вашої компанії, замовивши їхнє виготовлення на замовлення або ж обрати менш затратний варіант − друк фірмового логотипу на наборі. Не слід забувати і про працівників: вживання чаю або кави з фірмових чашок компанії допоможе їм почуватися однією командою.

Особливу увагу приділіть підбору посуду для ділових партнерів, адже він повинен бути стильним та оригінальним, не схожим на типові офісні набори. Для особливо важливих гостей прибережіть чашки з вишуканого тонкого фарфору. Під час вибору сервізів не зловживайте темним посудом та занадто строкатим, адже у темній чашці складно визначити, який колір має рідина. Вважається, що найвигідніше чаї відтіняє саме білий посуд.

Звичайно, в офісі обов’язково повинен бути кулер з водою та кавоварка.

Правило 2. Право вибору. Згідно з правилами чайного етикету, відвідувачам слід запропонувати кілька сортів чаю на вибір. Тримайте в офісі хоча б класичний чорний та зелений. Віддавайте перевагу крупнолистовим сортам зі щільно скрученими пружними чаїнками − це свідчить про високу якість чаю. Цінується також наявність у чорному чаї бруньок (типсів), які є основним джерелом аромату.

Зелені чаї у сухому вигляді можуть мати як зелено-сріблястий колір, так і оливковий, залежно від сорту. Основною ознакою зеленого чаю, що відрізняє його від чорного, є його терпкість. Зелений чай високої якості дасть прозорий настій з насиченим смаком ароматом, натомість не надто якісні чаї за запахом нагадуватимуть сіно.

Правило 3. Тонкощі заварювання. В Україні чаювання відбувається наближено до англійської чайної церемонії, хоча багато хто про це і не задумується. Англійська чайна церемонія відбувається наступним чином. Опісля того, як гість обрав сорт чаю, чай кладуть у сухий попередньо cполіснутий окропом чайник з розрахунку одна чайна ложка на кожного + ще одна.

Чайні експерти радять використовувати чисту джерельну воду, ледь доведену до кипіння один раз. Після того, як чай залитий окропом, чайник закривають та дають настоятися 3-5 хвилин. Зверху чайник разом з носиком та кришкою накривають легкою серветкою, щоб аромат чаю зберігся краще. Але не слід сильно кутати чайник.

До речі, заварювати чай бажано у глиняному або фарфоровому посуді, уникаючи металевого. Винятком можуть бути лише срібні заварники. Не забувайте, що між кришкою чайника та рідиною повинний залишатися прошарок повітря у 2-3 см. Розливаючи чай у чашки, залишайте 1 см незаповненим, щоб напій не розпліскувався при поданні.

У чашках заварений таким чином чай додатково окропом не розбавляють. Щойно чай розлитий по чашках – заварку у чайнику заливають ще раз. Так, доки першу чашку чаю ваш гість вип’є – настоїться друга порція

Правило 4. А що до чаю? Під час традиційної англійської чайної церемонії на стіл подають цукор-рафінад зі спеціальними щипцями, легкі закуски та, звичайно ж, молоко (воно повинне бути мінімальної жирності).

Під час спілкування з діловими партнерами не слід пропонувати до чаю джеми або випічку, адже головне – це не чаювання, а вирішення важливих питань. Тим не менш, вазочка із вишуканими цукерками зайвою не буде.

Заварювання чаю за допомогою френчпресу:

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.