Чого хочуть від держави платники податків – дослідження ДПСУ

Платники податківНа веб-сайті Державної податкової служби України (ДПСУ) нещодавно оприлюднили попередні підсумкові дані, що були зібрані в рамках Програми лібералізації державної податкової політики до 2014-го року.

Згідно з підсумками аналізу та систематизації пропозицій громадськості, платники податків очікують від держави, перш за все, зменшення кількості податків, розміру їх ставок. Також підприємці сподіваються на вдосконалення обслуговування при складанні та поданні звітності, під час сплати податків, а також на спрощення системи адміністрування.

Протягом 1,5 місяця дослідження підприємці, організації, ділові асоціації, наукові установи сумарно подали більше п’яти тисяч пропозицій по вдосконаленню діючої податкової системи.

Також у ДПСУ зазначають, що представники малого бізнесу висловлюють побажання здавати звітність раз на рік, а не щоквартально, як зараз. Платники єдиного податку пропонують Державній податковій службі об’єднати його з єдиним соціальним внеском, який наразі окремо сплачують до Пенсійного фонду. Також саму ставку внеску пропонують знизити, адже лише так, на думку громадськості, можна вивести з «тіні» зарплати найманих працівників.

Окрім того, представники бізнесу зацікавлені в оперативному отриманні підтверджень від органів податкової факту прийняття звітів та декларацій, що були відправлені в електронному вигляді. Доставку такої оперативної інформації пропонують організувати по e-mail або по SMS. Також не зайвим буде доступ до онлайн-консультацій з метою  коригування податкових накладних, звітів та інших документів.

Прес-служба ДПСУ зазначає, що деякі з пропозицій платників уже впроваджуються. Приміром, з наступного року знизиться ставка податку на прибуток (до 19%). З 2013 також обіцяють запровадити «електронні кабінети» платників податків та перейти на подання електронних декларацій фізичних осіб.