Ціни на нерухомість в Україні

НедвижимостьЗа інформацією аналітиків порталу Slando, найдорожчі квартири України розташовані у Києві, Одесі, а також Львові. Так, середня вартість квартири на одну кімнату в Києві становить майже 70 тисяч доларів, а чотирикімнатна квартира – 217,7 тисяч доларів.

Але середня ціна на житло значно коливається залежно від регіону. Приміром, у Кіровограді однокімнатну квартиру типу «гостинка» можна придбати за 25 тисяч доларів. Такі ж ціни в Івано-Франківську, Ужгороді та Сумах.

Аналітики порталу також підрахували, що за 70 тисяч доларів можна придбати цілий будинок на узбережжі Чорногорії.

Отже, за даними дослідження, середні ціни на квартири в Україні є наступними: 32,2 тисячі доларів за однокімнатну; 47,7 – за двокімнатну, 64,5 – за трикімнатну та 79,9 – чотирикімнатна.

Висока середньо цінова пропозиція на столичному ринку нерухомості пояснюється не лише стійким попитом, але й тим, що Київ є безперечним лідером за кількістю споруджених нових житлових будинків. Площа ж квартир у нових будинках значно більша, аніж, скажімо, у хрущівках. Як наслідок – вища ціна. Більш того, у нових будинках часто площа однокімнатної квартири еквівалентна трикімнатній квартирі у будові старого планування.

До речі, аналітики Slando також нещодавно з’ясували, що найбільш вигідні ціни на довготривалу оренду житла – у Чернівцях, Чернігові та у Хмельницьку. Натомість найдорожча оренда – у столиці. Середня місячна ціна на оренду однокімнатної квартири в Україні становить 1620 грн. Двокімнатна квартира у середньому обійдеться у 2663 грн, натомість трикімнатна – 2818, а чотирикімнатна – у 5200 грн.

Звичайно, ціни на оренду житла значно коливаються у регіонах. Так, менш аніж за 1200 грн можна винайняти гостинку в непоганому стані у Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі. Подібні ціни розповсюджуються і на оренду у Чернігові та Херсоні.