Прогноз: через 8 років 5200 Гб даних на кожного жителя планети

Цифрові даніЯк повідомляє у своєму звіті Digital Universe, протягом восьми наступних років обсяг цифрових даних значно зросте і на кожного жителя Землі становитиме приблизно 5200 Гб, що сумарно дорівнюватиме 40 зетабайт.

Експерти зазначають, що більшість цифрових даних буде продукуватися не людьми, а машинами, зокрема у процесі здійснення мережевих міжмашинних комунікацій.

Серед основних факторів зростання обсягів цифрових даних – стрімке поширення різноманітних систем життєзабезпечення зі штучним інтелектом, «розумних» систем автоматизації будівель і промислових об’єктів, а також популярність «хмарних сервісів».

Наразі дані, які створюються таким чином, становлять невелику частку в балансі усіх даних, але аналітики компанії IDC прогнозують щорічне зростання цього показника на 33%.

Укладачі звіту зазначають, що відносна цінність цифрових даних не падає попри збільшення їх обсягів, а навпаки – зростає. Сфера бізнесу все більше часу приділяє аналізу інформації з метою оптимізації роботи та збільшення прибутку. Навіть виникло таке поняття як Big Data (великі дані) – це масиви цифрових даних, що вироблені підприємствами. Під Big Data переважно розуміють архіви, які зростають майже у геометричній прогресії.

У звіті також говориться про те, що найближчими роками зросте популярність технології віртуалізації, що спричинить зниження собівартості інфраструктури IT. До 2020 року, за прогнозами компанії EMC, кількість віртуальних серверів у світі виросте у десять разів, а обсяги інформації, що знаходиться у дата-центрах – у 14 разів.

За словами Чака Холіса, директора з маркетингу компанії EMC, що займається системами зберігання інформації, світ наразі лише вчиться опрацьовувати справді великі обсяги даних і найближчі кілька років ознаменуються інноваціями в цій сфері.

«Майже всі IT-менеджери найближчим часом зіткнуться з великими обсягами інформації, тому виникне потреба у внесенні змін у корпоративну IT-політику компаній, аби значно ефективніше працювати з масивами інформації», − відзначає Холіс.