Де знайти фінансування для стартапу?

Будь-який бізнес на початкових етапах потребує неабиякого “вливання” фінансів, тому проблема пошуку джерел фінансування є доволі актуальною. Сьогодні поговоримо про те, де ж узяти фінанси для невеликого бізнесу.

Власний капітал

Якщо вам пощастило накопичити власні заощадження − чудово. Але найчастіше їх може вистачити лише для бізнесу, який потребує найнижчого рівня початкових інвестицій. Якщо ж ви тільки нещодавно визначилися із бізнес-ідеєю і починаєте відкладати кошти на її втілення, за 2-5 років, доки ви накопичите потрібну суму, вона просто може втратити актуальність через зміну реалій або високу конкуренцію у секторі. Тому доцільно не забувати й про інші джерела фінансування бізнесу.

Партнерство

У випадку, якщо власних коштів малувато для початку бізнесу, але ви маєте життєздатну бізнес-ідею, виходом може стати пошук партнера (інвестора) на правах співвласників бізнесу. Таким чином ви не лише залучите додаткові кошти, але й знизите ризики та, можливо, отримаєте надійного однодумця з цікавими ідеями для вашого бізнесу. Звичайно, непогано, коли ваш партнер по бізнесу − знайома вам людина та має хоча б невеликий досвід ведення бізнесу.

Пошук інвестора

Якщо ваш стартап має у собі унікальну ідею, ним можна спробувати зацікавити “бізнес-янгола” (приватного інвестора) або ж венчурного інвестора. Кошти приватного інвестора по суті є перехідною ланкою від фінансування бізнесу його власниками і венчурним інвестуванням. Звичайно, беручи чужі кошти у позику, слід ретельно поставитися до юридичних тонкощів і ретельно вивчити договір перед його підписанням.

Кредитування

Отримати кредит на мікробізнес наразі досить складно навіть попри наявність майна для застави, поручителя і ретельно прорахованого бізнес-плану, адже банки віддають перевагу співпраці з вже налагодженими бізнесами. Тому варто подавати запити до кількох банківських установ.

Краудфандинг

Зі стрімким поширенням інтернету все більших обертів набуває явище каудфандингу – механізму фінансування стартапів широкими масами. Збір коштів на оригінальну ідею може проводитися на різних засадах: пожертвування (без фінансового зиску для спонсорів), нефінансова винагорода спонсорів, а також так званий “краудінвестинг”, згідно з правилами якого ті, хто вклав кошти, отримують фінансову винагороду. Існують навіть спеціальні інтернет-спільноти, які забезпечують механізм краудфандингу. Таким чином, підприємець має змогу отримати кошти на втілення свого проекту без залучення одиничних інвесторів чи банківських позик.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.

Також вам цікаво буде ознайомитися зі статтею “Бізнес з нуля. Вигадка чи реальність?”