Депозит: вигідно чи ні?

Попри те, що банкопад в Україні зменшив оберти, населення все ще остерігається тримати гроші в банках. Так, за повідомленням Якова Смолія, в.о. голови НБУ, зараз сума готівки поза банківською системою становить 304,2 млрд грн, що дорівнює майже 41% всіх прибутків вітчизняного держбюджету на 2017 рік.

Експерт заявив, що кошти, які знаходяться на руках в населення, у повній мірі не працюють на економіку України. Про це пан Смолій заявив у рамках Ukraine Economy Week.

Банки не можуть залучити кошти, тож повноцінне кредитування економіки не відбувається. До прикладу, від початку року кредитний портфель підприємств “схуд” на 34 млрд грн.

Українці не розміщують кревні на депозитах через недовіру до банків і не дарма, адже вже з липня може розпочатися чергова хвиля очищення банківської системи. Так, Нацбанк оголосив, що до липня всі банки повинні збільшити свої уставні капітали до 200 млн грн, а ті, хто не впораються із завданням, повинні будуть піти з ринку. У Нацбанку повідомляють, що зараз під загрозою перебувають 30 банків.

Як повідомив Віталій Шапран, член Українського товариства фінансових аналітиків, зараз розміщення коштів на депозитах у гривні чи у валюті не має змісту, адже банки знижують ставки, а вартість товарів і послуг щомісяця зростає на 0,5-1% або навіть більше.

На сьогодні найменш вигідними виявилися валютні депозити, адже гривня зміцнюється. Експерт зазначає, що навіть якщо курс зросте до 28-30 грн за 1 дол., інфляція все рівно буде вища, тож депозитні рахунки не принесуть прибутку.