Дитяча аудиторія у рекламі

Якщо ваша компанія спеціалізується на збуті товарів для дітей, задля успішної діяльності вам необхідно враховувати особливості не лише дитячої аудиторії, але й дорослої. Адже дитина майже ніколи не буває покупцем, хоча завжди є споживачем дитячих товарів. Саме з цієї причини реклама деяких дитячих товарів спрямована на дорослих.

Приміром, рекламуючи певний косметичний засіб для малюків, рекламісти акцентують увагу на його гіпоалергенності або на тривалості зволожуючої дії крему чи дитячої олійки. Такі характеристики товарів важливі саме для батьків. На вибір інших товарів діти самі здатні неабияк впливати чи не з перших років життя.

У 2-3-річному віці діти вже досить непогано орієнтуються у рекламі, виділяючи ті повідомлення, які на емоційному рівні їм найсимпатичніші. Діти шкільного віку розглядаються маркетологами як більш цікава аудиторія, адже вони вже мають кишенькові гроші і здатні самостійно обирати товар.

Важливо те, що діти молодшого шкільного віку сприймають рекламу з довірою, ставлячись до неї як до джерела інформації. Рівень довіри різко знижується у підлітків, хоча вони часто “клюють” на різноманітні рекламні акції, такі як розіграш призів.

Загалом дитяча аудиторія у рекламі вважається складнішою, аніж доросла. Складність рекламного впливу на дітей фахівці пояснюють багаторівневою віковою сегментацією, адже психіка дитини дуже мінлива і за півроку-рік сприйняття реклами може змінитися кардинально.

Сегментація дитячої аудиторії за віковим параметром має наступний вигляд: до 3-х років, 3-5 років, 6-9 років, 10-14 років та 15-17. Цей поділ враховує такі критерії як психічний розвиток, ступінь участі у прийнятті рішень щодо покупки тощо. Щоб не витратити гроші на рекламу та маркетингові заходи задарма, необхідні консультації з дитячим психологом, який може вказати на непомітні на перший погляд моменти, а часто саме від них і залежить успіх усієї рекламної кампанії.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.