Експертна оцінка нерухомості

Оцінка нерухомостіНерухомість оточує нас повсякчас, тому операції з нерухомістю є надзвичайно поширеними. До нерухомості зараховують земельні ділянки, об’єкти, що розташовані на них.

Нерухомими об’єктами також є ділянки надр, багаторічні насадження та ліси, різноманітні споруди, об’єкти будівництва, що незавершене. Тобто, нерухомістю називають ті об’єкти, переміщення яких неможливе без нанесення шкоди призначенню об’єкта або ж його вартості.

Окрім того, існує й інший вид нерухомості − морські судна, повітряні судна, космічні об’єкти, судна внутрішнього плавання. Це нерухомість не за походженням, а «згідно із законом». Загалом в Україні законодавчо визначені три типи нерухомості. Це земля, житлова нерухомість та нежитлові приміщення.

Оцінка нерухомості є однією з найбільш поширених послуг експертної оцінки. Без її результатів досить складно успішно провести операції купівлі-продажу нерухомості, визначити розмір нанесених збитків, укласти договір страхування, внести нерухомість у статутний фонд підприємства, оформити договір застави задля отримання кредиту тощо.

Самостійно визначити ціну на певний об’єкт в Україні досить складно, це пов’язано з нестабільною економічною ситуацією, адже будь-які економічні зміни одразу ж відображаються на ринку нерухомості. На сьогодні український ринок нерухомості характеризується вкрай нерівномірним рівнем розвитку окремих сегментів.

Крім того, законодавча база не є досконалою, а інвестиційна привабливість об’єктів нерухомості є незначною.
Проведення експертної оцінки нерухомості покликане визначити ринкову вартість того чи іншого об’єкта. Її результати залежать від типу об’єкта оцінки, його розташування, стану, цінової ситуації на ринку, від вартості спорудження аналогічних об’єктів та цілого ряду інших факторів.

Експертна оцінка нерухомості найчастіше проводиться за такими напрямами: експертна оцінка будівель, житлової нерухомості та нежилих приміщень, оцінка незавершеного будівництва, експертна оцінка стоянок, гаражів тощо.

Інтернет-журнал «Консалтинг в Україні» радить Вам замовляти експертну оцінку нерухомості у лідерів ринку оцінки – компаній, що займаються оціночною діяльністю на українському ринку як мінімум 5 років. Однією з лідерів ринку є Група компаній «Де Візу», що надає широкий спектр послуг з оцінки з 2003 року та є членом міжнародної асоціації Prime Global.