Електронним книгам прогнозують зникнення з ринку

Електронна книгаХоча електронні книги (eReader) і є найпоширенішими новорічними та різдвяними подарунками, але, за повідомленням The Financial Times, світові продажі цих пристроїв у цьому році впадуть вперше за всю історію їх існування.

Однією із причин падіння ринку електронних рідерів у найближчому майбутньому аналітики називають стрімку популяризацію планшетних персональних комп’ютерів, зменшення їх ваги та вартості, а також зростання часу роботи без підзарядки. Адже планшети дозволяють не лише читати книги, але й виконувати десятки інших операцій.

За словами Джеймса Макківі, аналітика дослідницької компанії Forrester, екрани планшетних ПК ставатимуть все досконалішими, а потужність акумуляторів зростатиме, і у результаті пристрої для читання електронних книг згодом стануть архаїзмом.

За даними IHS iSuppli, світове постачання електронних книг зросло з приблизно 1 млн девайсів у 2008 році до 10 млн у 2010 році. Минулорічний показник досяг свого піку в 23 млн одиниць, але вже тоді поставки планшетних ПК виявилися значно більшими – 67 млн девайсів.

За прогностичними даними компанії, до 2016 року поставки електронних книг скоротяться до 7 млн пристроїв. Наразі продажі електронних книг впали на 36% – до 15 млн рідерів. На думку аналітика IHS iSuppli Джордана Селбурна, таку ситуацію можна пояснити появою різних форм дозвілля, тому люди витрачають менше часу на читання книжок. Окрім того, основним трендом сьогодення є концентрація багатьох функцій в межах одного пристрою. Таким пристроєм зараз є планшет.

Селбурн упевнений, що електронні книги мають шанс на ринках країн, що розвиваються, а також у сфері освіти, адже вартість планшетів все ще висока, на відміну від eReader. Ринок електронних книг досі є сильним на території Східної Європи.

Одним із прикладів популяризації електронних книг є заявлений на початку 2013 року випуск німецькою компанією Txtr бюджетних гаджетів за ціною нижче 10 євро.