Ера персональних комп’ютерів завершується?

ПланшетМинуло ледь більше тридцяти років від першої офіційної презентації IBM ПК і ось тепер прийшов час, коли персональні комп’ютери почали втрачати свою популярність і витіснятися з ринку більш універсальними та компактними планшетами та смартфонами.

Згідно з повідомленням дослідницької агенції Nielsen, 35% власників планшетів стали користуватися ПК менше або не вмикали їх зовсім після покупки першого планшета. Tablet PC поступово витісняють домашні персональні комп’ютери, ноутбуки та навіть “читалки” і портативні ігрові консолі.

Як показало опитування власників останніх пристроїв – 27% користувачів електронних рідерів і 25% власників кишенькових консолей планують замінити їх на більш функціональний Tablet PC найближчим часом, або й уже поклали ці гаджети на полицю.

За даними IDC станом на початок року більшу частину ринку планшетних комп’ютерів утримав Apple – 43,6% власників планшетів обрали саме iPad. Друге місце посів Samsung з 15,1% ринку, замикає трійку лідерів Amazon Kindle – 11,5%. решту 29,8% поділили між собою інші виробники планшетів.

Опитування користувачів Tablet PC показали, що 77% з них використовують планшет для тих же цілей що й звичайний домашній комп’ютер чи ноутбук. 31% респондентів зазначили, що обрали планшет передусім через зручність в транспортуванні, 21% − через простий інтерфейс, а 15% – цінують його через швидкий запуск.

Під тиском планшетів попит на ПК вперше почав падати в I кварталі 2011 року. За прогнозами аналітиків він повинен був зрости на 3%, але за даними провідної дослідницької і консалтингової компанії у сфері інформаційних технологій Gartner за перші три місця 2011 року продажі ПК скоротилися на 1,1%.

А вже цьогоріч, компанія NPD Group DisplaySearch, що займається дослідженнями телекомунікаційного ринку, опублікувала свій прогноз щодо зростання популярності планшетних комп’ютерів, згідно з яким в 2013 році у всьому світі ноутбуків буде продано менше, ніж планшетів.

За прогнозами, до кінця 2013 року плануються такі цифри: продаж ноутбуків – 207 мільйонів, продаж планшетних ПК − 240 мільйонів. Очевидно, перевага планшетів над ноутбуками буде нехай і не надто значною, але тенденції цього ринку дозволяють стверджувати, що вже в найближчому майбутньому планшети повністю витіснять ноутбуки та домашні ПК.