Ринок житлової нерухомості. Останні тенденції

За інформацією порталу DOM.ria.ua, столичний ринок нерухомості у лютому не відзначився збільшенням обертів, хоча наприкінці січня деякі експерти були твердо впевнені в його активізації.

У лютому 2012 року ринок нерухомості у Києві був більш динамічний, аніж за аналогічний період 2013 року, а ріелтори порталу навіть стверджують, що січень цього року приніс більше операцій з купівлі-продажу нерухомості.

Серед основних причин експерти називають традиційно низьку купівельну спроможність українців, а також заморожені програми кредитування житла. Додатковим фактором, що гальмує зростання ринку, ріелтори вважають дуже завищені ціни на житло у новобудовах.

Також вони зазначають, що наразі нововведення щодо нових правил реєстрації нерухомості вже не спричиняють незручностей і не впливають на загальний стан ринку нерухомості, адже фактично 90% нотаріусів вже готові оформлювати угоди.

Подорожчання послуг нотаріусів, введення нової системи реєстрації нерухомості, а також введення податку на нерухомість не вплинули на середні ринкові ціни. Наразі експерти очікують на збільшення кількості операцій з нерухомістю вже на початку березня.

Середня вартість квартир у новобудовах, виставлених у лютому на продаж, склала майже 13,5 тис. грн за м2. Ціни на житло економ-класу продовжують  поступово зростати, за лютий цього року вона виросла на 0,3%. Наразі середня ціна за 1 кв. метр у нових будинках економ-сегменту становить близько 10 тис. грн. Такі дані наводить портал «Столичная недвижимость».