Нові телефони 2013

Що буде, якщо ви спробуєте скрутити свій мобільний, наче шматок паперу? А якщо кинете ним об стіну? Очевидно, що нічого хорошого. За інформацією BFM.ru, новий 2013 рік ознаменується запуском на ринок революційної технології гнучких мобільних телефонів.

Такі пристрої будуть тонкими, наче лезо, та гнучкими, як папір. Зараз над їхньою розробкою працюють одночасно такі гіганти як LG, Sony, Philips та Samsung. Але існують чутки, що першим презентують гнучкий телефон на технології OLED від компанії Samsung.

Гнучкий телефон працюватиме на світлодіодах з органічних матеріалів, його можна буде без проблем складати навпіл та згортати у рулон. Гнучкість цього дива техніки забезпечуватиметься використанням електроніки на гнучкій і надзвичайно міцній пластиковій підкладці, яка є тоншою та легшою, аніж плати на рідких кристалах.

Якщо заглибитися в історію гнучкої електроніки, то виявиться, що такі технології не є абсолютно новими. Ще у 1960-х була представлена перша гнучка сонячна батарея, а у 2005 році Philips презентувала перший прототип гнучкого дисплея.

Відтоді такі дисплеї увійшли в масовий вжиток, хоча цього й ніхто не помітив. До прикладу, вже перші електронні книги Kindle від Amazon мали гнучкі екрани (т. зв. оптична фронтальна панель), але сама електроніка пристрою потребувала жорсткого каркасу.

На шляху абсолютно гнучкого пристрою на масовий ринок чималою проблемою є, власне, його вартість. Адже гнучким повинно бути усе: оболонка, його екран, фронтальна панель, підкладка з транзисторами, акумулятори тощо. Світові виробники активно розробляють подібні технології, адже проблемою сучасних мобільних пристроїв є їхня недовговічність через падіння. LG Displays вже розпочала масове виробництво гнучких екранів.

Надзвичайно перспективним є матеріал графен, який винайшли у 2004 році Костянтин Новосьолов та Андрій Гейм. Графен – це шар вуглецю товщиною всього в 1 атом. Він прозорий, легкий, надзвичайно міцний, є прекрасним провідником та, що найголовніше, − гнучкий. Наразі з цим матеріалом працює професор Кембриджського університету Андреа Феррарі на замовлення Nokia.

Отже, зовсім скоро наші телефони будуть не просто розумними, але й гнучкими та довговічними.