Хмарні технології у бізнесі

Хмарні технології, про які вже йшлося на сторінках інтернет-журналу «Консалтинг в Україні», окрім того, що є інноваційними та перспективними, на сьогодні вже знаходять цілком реальне впровадження у різноманітних сферах бізнесу.

Як вже зазначалося, використання хмарних технологій у бізнесі може дозволити компаніям, а особливо дрібному та середньому бізнесу зекономити на дорогому програмному забезпеченні та отримати можливість зручної роботи зі своїми даними.

Насамперед уточнимо, що існує три можливі підходи до використання хмарних обчислень:
– перший полягає у використанні інфраструктури як сервісу (IaaS). У такій моделі в оренду надаються сервери, мережеві пристрої, місце на жорсткому диску;
– другий заснований на використанні наданої платформи (PaaS). Він полягає в оренді операційної системи, засобів розробки, бази даних;
– третій передбачає використання програмного забезпечення як сервісу (SaaS). При такому підході користувач не замислюється над інфраструктурою і платформою, а користується готовим ПЗ.

Слід також зазначити, що доступ до хмарних технологій може бути як платним, так і безкоштовним.

Деякі люди використовують такі сервіси як Google Docs чи Evernote, навіть не замислюються про те, що ці сервіси за своєю суттю уже працюють на хмарній технології. Навіть електронну пошту від mail.ru або gmail.com в певній мірі можна віднести до хмарного сервісу.

Кількість подібних додатків неабияк зросло за останні п’ять років. Є ймовірність, що ще через п’ять років багато підприємств повністю перенесуть свої it-активи в хмарні сервіси.

На сьогодні хмарні технології у вигляді SaaS-продуктів можуть стати безальтернативним рішенням для середніх і невеликих компаній. У минулому для автоматизації внутрішніх процесів такі компанії були змушені купувати окреме ПЗ, причому для вирішення різних бізнес-завдань − різне. Це дійсно полегшувало їм життя, але приносило безліч незручностей. Доводилося витрачати все більше коштів на це ПЗ та його оновлення, наймати все більше працівників для обслуговування комп’ютерних систем, зрештою, дбати про безпеку зберігання інформації.

Сьогодні ж можна стверджувати, що використання та розвиток хмарних технологій у бізнесі дозволяє вирішити більшість цих проблем. Потенціал хмарних обчислень величезний, і масове використання цієї технології в бізнесі − справа часу.