Гривневі депозити зростатимуть

ГривнаЗа повідомленням UBR, прес-служба НАБУ (Незалежної асоціації банків України) оприлюднила дані щодо ситуації на валютному ринку країни у лютому.

Як виявилося, ситуація характеризувалася відносною стабілізацією. Цьому посприяли зростання золотовалютних резервів, а також низька активність населення.

Протягом лютого 2013 року відбулося невелике скорочення об’єму валютних депозитів українців – з 22,76 млрд. дол. до 22,58. Така ситуація була зумовлена зниженням середньої відсоткової ставки по валютним депозитам до 6,59%.

У Асоціації також зазначають, що також був порівняно невеликим і загальний об’єм конверсійних операцій банків з фізособами. Він склав 2,45 млрд. дол., хоча у серпні та жовтні 2012 року він становив 4,02 і 4,51 млрд. дол. відповідно. Ріст золотовалютних резервів був зумовлений успішним розміщенням держоблігацій в іноземній валюті. У лютому об’єм резервів у золоті зріс на 57,67 млн. дол. і у підсумку склав 24 709,9 млн. дол.

Об’єм купівлі та продажу валюти НБУ (об’єм інтервенцій) у лютому склав 950,1 млн. дол., що у 2,7 рази більше, аніж за січень 2013 року. Об’єм продажу валюти Національним банком України перевищив об’єм купівлі на 223, 3 млн.

На міжбанківському валютному ринку об’єм операцій залишався стабільним у лютому так само, як і в січні, він склав 40,7 млрд. дол. та 39,1 млрд. дол. відповідно.

Щодо офіційного курсу валют – у лютому курс гривні до долара  залишався незмінним, на кінець місяця він склав 799,3 грн. за 100 доларів США. Щодо євро українська гривна девальвувала на 3,28%, а щодо російського рубля – на 1,93%.

На думку аналітиків Асоціації, стабілізація ситуації на українському валютному ринку у найближчому майбутньому зробить гривневі депозити більш привабливими для населення, тому їхня кількість зростатиме.