Іноземців узяти на роботу буде простіше

Прес-служба Дежпідприємництва УКраїни повідомляє, що процедуру отримання посвідок на тимчасове проживання, оформлення дозволу на працевлаштування осіб без громадянства та іноземців невдовзі планують спростити. Таку інформацію повідомляє видання ubr.ua.

У крупних українських компаніях досі існує тенденція запрошення на роботу іноземців на посади ТОР-менеджерів, яка започаткувалася ще у 90-х роках, коли на вітчизняному ринку критично бракувало кваліфікованих кадрів.

Так, наразі вирішення питань з паперами при оформленні подібних дозволів забирає чимало часу, тому планують видавати дозволи на роботу терміном до трьох років, а не на один рік, як зараз. Адже незручності для працедавця чималі: не пізніше, аніж за місяць до закінчення терміну закінчення строку дії дозволу на використання праці іноземця працедавець повинен подати до центру зайнятості об’ємний пакет документів.

Окрім того, заплановане впровадження скороченого терміну процедури розгляду документів з 30 днів до 15 днів. У майбутньому, щоб подовжити дію дозволу на роботу, потрібно буде надати тільки ті документи, які зазнали змін, а не, як сьогодні, повний пакет. Подовження дії дозволу здійснюватимуть безоплатно.

На перспективу заплановане введення пластикових карток з чіпом, які містили б усю необхідну інформацію в електронному форматі. Наразі процес запущено – відбувається накопичення бази даних.

До речі, нещодавно повідомлялося, що більшість українських офісних працівників (61%) виявляють бажання працювати віддалено, натомість лише 23% опитаних задоволені своєю офісною роботою. Інші працівники або визнають такий графік неприпустимим для їхньої професії, або вже працюють за віддаленим графіком.