Основні інструменти PR

Ми вже розглядали різницю між рекламою та піаром, а сьогодні поговоримо про основні інструменти public relations. Як вже відомо, pr − це діяльність, що спрямована на інформування аудиторії щодо випуску нових товарів, висвітлення діяльності компанії з метою створення позитивного іміджу тощо.

Звичайно, тонкощі цієї діяльності напряму залежать від завдань, поставлених перед фахівцем-піарником. Так, робота з товарами відрізнятиметься від роботи із зіркою естради. Але цього разу розглянемо інструменти піару, які є незамінними для створення позитивного враження про діяльність компаній. Серед них:

1. Публікації. Розміщення публікацій у засобах масової інформації є дієвим інструментом pr, адже дозволяє охопити потрібну аудиторію. Особливо актуальним наразі є піар-діяльність у Мережі, адже чимала кількість інтернет-ЗМІ різної тематики, форумів, блогів дозволяє отримати велику кількість згадувань про об’єкт піару за відносно короткий термін.

Кількість згадувань про компанію напряму залежить від якості прес-релізу та наданих графічних матеріалів, саме тому важливо, щоб працівник служби pr мав хороші навички написання журналістських текстів та розумів, на які матеріали очікують представники ЗМІ.

2. Події. Участь у різноманітних подіях (конференціях, профільних виставках, семінарах тощо), а також організація компанією власних заходів є іншим потужним інструментом піару. Особливою популярністю користуються презентації, адже саме їх так полюбляють представники преси. Піар-службі слід ретельно підготувати подію, запросити журналістів та продумати матеріали, які отримають відвідувачі презентації.

3. Публічні виступи. Виступи ключових осіб компанії, які вміють переконувати та мають відчутний авторитет у суспільстві також неабияк сприяють формуванню позитивного іміджу компанії. Тому, якщо компанія має сильний харизматичний менеджмент – не слід забувати про цей інструмент pr.

4. Соціальні проекти. Спонсорство, участь компанії у соціальних проектах не залишають байдужими широкі маси населення. Звичайно, реалізацію подібних проектів слід досконало продумати, активно залучаючи ЗМІ до висвітлення участі компанії.

Загалом до піару компанії слід підходити комплексно, також вміло використовуючи інтернет-технології, адже гучна піар-кампанія у комплексі із застарілим сайтом, що не оновлюється місяцями, навряд досягне поставлених цілей.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.