Кар’єрна криза: 5 ознак, що ви переросли свою посаду

Вам пощастило з пристойною роботою, однак ви ніяк не можете позбутися відчуття, що вас щось не влаштовує? Хочеться кинути усе, щоб розпочати щось нове? Але як зрозуміти, коли варто триматися “теплого насидженого місця”, а коли – дослухатися своїх внутрішніх бажань?

Найчастіше професійне невдоволення пояснюється просто негативним настроєм, що був спровокований іншими причинами. Наприклад, хронічною втомою від неправильного розпорядку дня чи побутовими проблемами, про які не вдається забути навіть на робочому місці. Однак трапляється і так, що внутрішній неспокій пов’язаний саме з відчуттям кар’єрного застою. Які ознаки того, що ви переросли свою посаду чи свою роботу в цілому?

1. Працювати більше – не проблема?

Якщо вам часто доводиться виконувати роботи більше, ніж призначено за посадовою інструкцією, причому вам це дається легко, слід вважати це першим дзвіночком. Додаткові завдання вам можуть надаватися колегами чи начальством, а можуть бути власною ініціативою, це неважливо. Важливо те, що це не впливає на вашу щоденну роботу, і ви легко встигаєте на обох фронтах.

2. Показник вашої ефективності вищий за показники колег

Це легко зрозуміти, коли у вашому відділі працює декілька людей, і, скажімо, щомісяця ви здаєте звіти роботи, з яких видно, хто зробив більше, хто менше. Але невеличкі компанії не можуть дозволити собі штат з десятками відділів і сотнями співробітників. Тож іноді важко дати об’єктивну оцінку того, наскільки ефективність вашої роботи вища чи нижча ніж у колег, що займаються зовсім іншою роботою. Якщо так, то пригадайте, чи доводиться вам час від часу виконувати чужу роботу, що “не в вашій компетентності”? Якщо так, то ви явно переросли свою посаду.

3. Ви стали радником для всіх і кожного

Чи доводиться регулярно давати поради своїм колегам з власного чи інших відділів? А ваш керівник часто просить поділитися досвідом з колегами? Ви займаєте позицію неформального лідера під час нарад та мозкових штурмів? На вас вішають вирішення позаштатних ситуацій чи доручають вам спілкування з найскладнішими, найвередливішими клієнтами? З усього видно, що ви маєте зайняти іншу посаду чи змінити свою роботу на іншу.

4. Ви не маєте вчителів та наставників

Вам здається, що вами керують люди, які знають набагато менше ніж ви, і вам некомфортно, коли доводиться давати елементарні поради своєму начальству. Вам важко виокремити для себе авторитет, на який варто рівнятися. Якщо ви уважно поглянете довкола і не знайдете нікого, хто б вражав вас своїми розумом, навичками, ерудицією, то на цій роботі вам точно немає чого робити.

5. Робота наводить нудьгу

Робота повинна бути не тільки легкою, вона має давати вам щось, окрім рутинних обов’язків та зарплати. В ідеалі, на роботі має бути цікаво, і нехай не щодня, але мають траплятися задачі, в ході вирішення яких ви будете зростати інтелектуально чи професійно. Якщо цього не буде, а будуть лише прості та однакові завдання, то рано чи пізно, звична нудьга на роботі може трансформуватися у затяжну професійну депресію.

Консалтинг в Україні (с) Розміщення статті або її перекладів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.