17,8% керівників оцінюють стан власного бізнесу як “поганий”

БизнесЗа результатами дослідження ділових очікувань власників підприємств різних галузей економіки, проведеного НБУ у четвертому кварталі минулого року, 67,2% опитаних оцінили стан власного бізнесу як задовільний.

Варіант «хороший стан» обрали 15% респондентів, а «поганий» − 17,8%. Такі дані повідомляє Delo.ua з посиланням на Незалежну асоціацію банків України.

Найпесимістичніші настрої виявилися в будівельників, 27,7% опитаних керівників будівельних підприємств не задоволені фінансовим станом свого бізнесу, а ще 16,4% очікують на погіршення ситуації у найближчий рік.
Настрої керівників підприємств, що спеціалізуються на виробництві та розподіленні електроенергії, води та газу також невтішні. 26% з них оцінюють своє поточне фінансове положення як «погане», хоча 22,4% очікують на покращення ситуації.

У цілому на поліпшення ситуації у галузях в 2013 році розраховують майже 30% опитаних, а 12,3% очікують погіршення. 58% не вважають, що ситуація відчутно зміниться цьогоріч.

Опитані керівники серед факторів, які гальмують зростання виробництва, найчастіше (50,2%) відзначають ціни на енергоносії, рівень цін на сировинну продукцію (44%), нестачу обігових коштів (40,3%), а також високий рівень конкуренції та чималий податковий тиск – 39,8% та 37,2% відповідно.

Будівельники найбільше нарікають на надмірний регуляторний і податковий тиск, на корупцію та нестачу кваліфікованих кадрів. Для підприємств транспорту та зв’язку, а також торгових підприємств основним чинником, що стримує розвиток виробництва, називають конкуренцію.

Загальною проблемою для всіх галузей є брак обігових коштів. Цю проблему як істотну відзначають 40,3% опитаних. Та найбільшого дискомфорту вона завдає сільгоспвиробникам та підприємствам з виробництва електроенергії, води та газу.