Кількість інтернет-користувачів в Україні

За даними, оприлюдненими Інтернет асоціацією України, в Україні станом на кінець 2012 року кількість активних інтернет-користувачів становила близько 19,7 мільйонів осіб. До цього числа увійшли юзери, старші 15 років, які використовують інтернет регулярно.

Рівень проникнення інтернету на території України станом на кінець минулого року становив 43,5%. Такі дані надає in Mind Factum group. Рівень проникнення широкосмугового доступу в українські домогосподарства становив 35%, у той час як середньоєвропейський показник складає 65%.

У той же час, кількість абонентів мобільного інтернету складає 14,1 млн. українців. На думку фахівців Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку і інтернетизації, такий рівень проникнення мобільного інтернету можна визначити як задовільний.

Якщо поглянути на розподіл доступу до інтернету по типах населених пунктах, то побачимо, що трохи більше половини інтернет-користувачів проживають у містах з кількість населення від 100 тис. чол. У той же час, у містах з населенням до 100 тис. – 6%, у містечках з населенням до 50 тис. чоловік – 23%, а у селах – 19%.

За даними Державної служби статистики, за 9 міс. минулого року найбільша кількість інтернет-абонентів була зосереджена у столиці (32,7%). На другому місці знаходиться Одеська область (17,6%), опісля неї розташувалися Донецька, Дніпропетровська, Львівська та Харківська (6,7%; 4,8%; 4,3%; 3,4%). Наднизькій рівень інтернетизації спостерігається у Рівненській області, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Чернівецькій та у Севастополі. У кожній з цих областей рівень покриття не перевищує 1%.

Українці використовують інтернет для користування соціальними мережами (56%), з метою використання електронної пошти (52%), для завантаження фільмів та музики (41%), а також для пошуку інформації (36%), читання новин з новинних сайтів та газет (29%), для перегляду відео у режимі он-лайн (23%).