Комфортний офіс: як зробити робоче місце ідеальним

На сторінках “КвУ” ми вже говорили про підвищення рівня лояльності працівників до компанії, матеріальну та нематеріальну мотивацію, але цього разу ми детально зупинимося на надзвичайно важливому елементі життя кожного офісного працівника − робочому місці та офісі у цілому.

Атмосфера в офісі та зручність робочого місця є надзвичайно важливими для плідної роботи працівників, адже вони проводять у ньому весь день. До прикладу, якщо офіс темний, без належної циркуляції повітря, навіть непогана заробітна плата та цікава робота не затримають працівника надовго у вашій компанії.

Нещодавнє дослідження порталу hh.ua виявило, що майже 70% українських офісних працівників не задоволені своєю роботою. Можливо, частина з них змушені працювати у “неправильних” офісах?

Перш за все, в офісі повинно бути світло не лише у сонячний день, але й увечері. Не забувайте про те, що офіс для компанії найкраще розташовувати у приміщенні з великою кількістю вікон, адже навіть потужні лампи не компенсують природного світла. За повідомленням видання Daily Mail, працівники, чиї робочі місця розташовані біля вікон, працюють найефективніше.

Якщо ви обираєте між “класичною” кабінетною організацією офісного простору та модними нині просторами open space − зупиніть свій вибір на класиці, адже чим більше працівників знаходиться в одному приміщенні, тим краще колективом поширюються вірусні захворювання, та й не всім комфортно працювати у тисняві.

Хоча часто без спільного простору справді важко обійтися, особливо якщо це колектив редакції чи рекламного агентства.

Втім, ефективність роботи працівників підвищується, коли вони бачать одне одного, тому розсаджувати кожного в окремий кабінет − невдала стратегія. Дуже хорошим рішенням є поділ робочого простору на зони за допомогою стелажів та мобільних перегородок.

Не менш важливим показником для організації комфортного офісу є достатній простір для кожного працівника, тому прослідкуйте, щоб між працівниками було принаймні з півметра-метр відстані. Також не розташовуйте робочі місця тісними рядами, адже навряд комусь буде приємно та продуктивно працювати, відчуваючи чуже дихання в потилицю.

Звичайно, до вибору техніки також слід підійти максимально уважно. Економія на “робочих інструментах” ні до чого хорошого не приведе, адже чималеньку суму доведеться витратити на ремонт, та й працівники навряд будуть раді постійним поломкам техніки. Кондиціонер − невід’ємний елемент сучасного офісу, який не лише охолоджує повітря влітку, але й може підігрівати його у міжсезоння.

Якщо метри дозволяють, облаштуйте куточок відпочинку для працівників: простір з диванами чи кріслами у зручному місці. Хоча б невеличка кухня з холодильником та мікрохвилівкою повинна бути в офісі обов’язково, адже обід за комп’ютером − не надто прийнятне для офісу явище.