Кому потрібні хмарні технології?

Хмарні технологіїЗ поширенням мережі Internet технології опрацювання даних зазнали чималих змін. Раніше комп’ютер без встановленого набору програмного забезпечення був звичайною купою металобрухту. З появою хмарних технологій навіть простий мобільний телефон з можливістю виходу в Мережу може допомогти вирішувати складні задачі.

Хмарні технології – це і браузерний інтерфейс поштової скриньки, і можливість створення та редагування офісних документів онлайн, і складні математичні обчислення, для яких потужності одного персонального комп’ютера недостатньо. Якщо коротко, хмарні технології − це такі технології обробки даних, в яких комп’ютерні ресурси надаються інтернет-користувачу як онлайн-сервіси.

Термін “хмарні”, що прийшов з перекладу англійської назви “cloud technology” − не зовсім вірний. Власне, дослівний переклад слова “cloud” і означає “хмара” (звідси і термін хмарні технології), однак в іншому значенні це ж слово перекладається як “розсіяний, розподілений”. Тож хмарні технології по суті є “розподіленими технологіями”, тобто опрацювання даних відбувається з використанням не одного стаціонарного комп’ютера, а розподіляється по комп’ютерах, підключених до Internet.

Вперше термін “хмарні технології” з’явився 2008 року. У документах IEEE, знаходимо наступне визначення: хмарні технології – це парадигма, яка постійно зберігає для користувача інформацію на інтернет-серверах і лише тимчасово кешується на стороні користувача.

По суті, на сьогоднішній день хмарні технології − це одна велика концепція, що включає в себе багато різних понять. Це і програмне забезпечення, інфраструктура, платформа, дані, робоче місце і т.п. Найголовнішою функцією хмарних технологій є задоволення потреб користувачів, що потребують віддаленої обробки даних.

Звісно, для пересічного користувача домашнього ПК хмарні технології не є чимось таким, без чого неможливо обійтися. Однак для бізнесу хмарні технології мають суттєве значення, адже способів застосування хмарних технологій в бізнесі можна знайти безліч. Розглянемо найбільш вагому переваги застосування хмарних технологій у бізнесі.

Мабуть, основною перевагою є можливість зекономити на дорогому програмному забезпеченні. Адже не потрібно на кожен ПК працівника встановлювати дорогі офісні пакети та спеціалізовані програми обробки даних. Серед іншого, хмарні технології можуть дозволити усім працівникам фірми взагалі користуватися лише однією операційною системою, при цьому доступ до їх робочих місць відбувається за допомогою значно дешевших терміналів.

Незважаючи на очевидні переваги, концепція хмарних технологій піддається і значній критиці. Основні претензії пов’язані, насамперед, із безпекою, адже не кожному видається надійним зберігати особисті дані на віддаленому сервері.

Однак, незважаючи на всі сумніви, схоже, що хмарні технології мають значні перспективи. Доказом того, що це не тимчасове захоплення, а новий шлях розвитку високих технологій, є наступний факт: хоч би якими не були суперечності між трьома гігантами − Microsoft, Apple і Google, наскільки б не різнилися погляди їх керівників та ідеологів щодо розвитку індустрії і потреб користувачів, вони майже одночасно почали впроваджувати хмарні технології у свої розробки і вже точно не збираються відмовлятись від них у найближчому майбутньому.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.