Кожен п’ятий сайт може продавати дані відвідувачів

Пользователь ПКДжим Брок, засновник компанії PrivacyChoice, проаналізувавши понад чотири тисячі угод про політику конфіденційності на різних сайтах дійшов висновку, що 60% сайтів затвердили за собою право не видаляти особисту інформацію відвідувачів, а 20% − взагалі можуть її продавати. Про це пише Ars Techinca.

До речі, угода про конфіденційність присутня фактично на кожному сайті. Але зазвичай користувачі рідко читають цей об’ємний документ, хоча в угоді може бути вказано, що сайт, приміром, має право не лише збирати персональні дані відвідувачів, але й передавати їх третім особам.

Проблема полягає у тому, що через наявність складних юридичних термінів та формулювань відвідувачам буває складно зрозуміти, що той чи інший ресурс збирається робити з їхніми даними. Крім того, обсяг документа часто не сприяє ефективному ознайомленню з ним.

За словами Джима Брока, з 2500 проаналізованих ресурсів 63% обіцяють не розголошувати дані користувачів, ще 10% (серед них й Apple.com) заявляють, що не використовуватимуть цю інформацію в рекламних цілях, а вісім відсотків сайтів взагалі заявили, що не збирають дані. А от 20% ресурсів не зізнаються, яким чином вони використовуватимуть персональні дані відвідувачів.

Брок радить інтернет-користувачам задуматися, перш аніж ділитися своїми профілями у соцмережах чи іншими особистими даними із сайтами, які не оголошують своїх планів.

PrivacyChoice у майбутньому збирається проаналізувати біля 10 тисяч угод про конфіденційність та створити своєрідну «Вікіпедію», присвячену політиці конфіденційності.