Кожне шосте офісне приміщення у Києві порожнє

ОфисПомітною тенденцією останніх років є активне зведення суперсучасних бізнес-центрів у Києві, що значно змінює обличчя столиці.

За повідомленням Корреспондент.biz, на київському ринку комерційної нерухомості спостерігається рекордно високий рівень пропозиції та, як наслідок, активна цінова конкуренція. За даними консалтингової компанії UTG, 14,5% офісів у Києві пустують.

У професійних бізнес-центрах станом на кінець грудня минулого року ціновий діапазон становив 28-40 доларів за квадратний метр на місяць (офіси класу А), що на 2,6% менше, аніж у попередній період. Офіси класу В вартували 16-32 доларів за квадратний метр на місяць, відносно до попереднього періоду ціни не змінилися. Ціни без урахування експлуатаційних витрат та ПДВ.

Для офісних центрів класу А рівень вакантності становить 20%, а для класу В – 12%. Віктор Оборський, керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG, зазначає, що обсяг нової пропозиції приміщень під офіси за підсумками 2012 року становив 190 тисяч квадратних метрів. До кінця року загальний обсяг приміщень класу А і В досяг рівня 1,48 млн кв. м, які пропонують сто тридцять бізнес-центрів.

Експерт упевнений, що для стабілізації ринку комерційної нерухомості потрібно 2-3 роки, адже найближчим часом попит не поглине нову пропозицію 2012 року.

Олександр Носаченко, управляючий директор консалтингової компанії Colliers International прогнозує, що вакантність площ в бізнес-центрах столиці у 2013 році може вирости до 20%, що значно розхитає ринок комерційної нерухомості, адже нормальним є показник вакантності до 12%.