Країни з найбільш високим і низьким рівнем цін

Як свідчать розрахунки, проведені Федеральним статистичним управлінням Німеччини, у 27-ми країнах Європейського союзу зберігається досить серйозний розкид цін на товари повсякденного ужитку.

Навіть більше, за їхніми даними в ЄС є держави, де рівень життя наполовину вищий, ніж середньостатистичний по країнах Євросоюзу. При цьому найбільш близько до середньостатистичного показника по Європі наблизилась саме Німеччина – вартість її споживчого кошика перевищує загальноєвропейську всього на 1,8%.

Найвищий рівень цін серед країн Європейського союзу у Данії. Вартість життя там на 41,9% вища ніж у середньому по ЄС. В трійку також входять Швеція, для якої цей показник склав 28%. та Фінляндія – 24%. А найдешевше жити у Болгарії – ціни там на 51,1% менші, ніж у середньому по ЄС.

Якщо ж говорити про Європу загалом, а не лише про країни Європейського союзу, то найдорожчою є Норвегія, у якій вартість життя майже на 60% більша ніж усереднений показник по Євросоюзу. Незначно відстає Швейцарія – 58%, а от найдешевшими є Албанія та Македонія.

Проведені німецькими статистами розрахунки базувалися на даних Статистичного управління Європейського союзу (Eurostat), яке опублікувало дослідження щодо вартості цін на продукти харчування та напої у країнах ЄС.

За цими даними найвигідніше купувати їжу та безалкогольні напої у країнах Східної Європи. Зокрема, якщо пересічний житель Євросоюзу поїде на закупи до Польщі, то йому вдасться зекономити практично 39% суми, яку він зазвичай витрачає на продукти харчування.

Щодо цін на алкогольні напої, то відносно невисокими вони є у Німеччині – 82% від середнього рівня по ЄС, зате за м’ясо німці платять на 28% більше. А от лідером за вартістю алкоголю є Фінляндія − 175% від середнього рівня ЄС. Незначно відстають Ірландія (162%), Швеція (161%) та Великобританія (143%). І якщо ж ви все ж надумали закупитись алкоголем у Європі, то в жодному разі не варто робити це в Норвегії, де за алкогольні напої доводиться платити 288% від середнього рівня на континенті.