Куди вкладати гроші в Україні в 2014-2015 роках?

Останні політичні та економічні події в Україні мимоволі змушують частіше замислюватись про своє благополуччя та стабільність найближчого майбутнього. Багато кого турбує питання, як не втратити свій капітал у такий нелегкий час. Інші ж хочуть не тільки зберегти, а й примножити свої заощадження.

Будь-яка криза сама по собі може стати катастрофою для одних, і золотим часом для інших. Якщо підійти до цього питання зважено, добре проаналізувати ситуацію та можливості, які вона пропонує, то можна непогано примножити свій капітал. Отже, сьогодні ми поговоримо про те, куди найкраще вкладати кошти у поточному і наступному році.

Тримаючи гроші просто у шухляді, ви не тільки не примножите їх, але й втратите, оскільки гроші мають тенденцію знецінюватися з часом. Ось тому і існують фінансові інструменти, які допоможуть капіталу зростати. Звісно, існує і межа між ризиком та прибутковістю від інвестицій. Тож, до вашої уваги пропонуємо найактуальніші шляхи інвестування в 2014-2015 роках.

Банківський депозит

Банки в умовах кризи починають активніше боротися за власних клієнтів та увагу потенційних. І високий відсоток на депозит – один з найпопулярніших прийомів «підкупу» клієнта. Однак тут потрібно бути обережним: надійний банк не стане сильно підіймати відсотки, тож і заробити на ньому теж буде складно. Але ви будете впевнені, що гроші зберігаються у надійному місці. Якщо ж банк пропонує ставку вищу за 20%, це може означати, що положення банку хитке. Вкладати гроші ризиковано: ви або зможете заробити кругленьку суму (якщо банк протримається хоча б рік) або ж втратите усе.

Інвестиції в дорогоцінні метали

Ринок дорогоцінних металів – один з найнадійніших для інвестування, адже динаміка цін на дорогоцінні метали відрізняється впевненим стабільним зростанням. Навіть після неминучих спадів, що характерні для будь-якої галузі, ціни завжди підіймаються, наздоганяючи втрачені позиції, та прямують вгору.

Найвигідніше – вкладати гроші у метали, купуючи їх як злитки чи монети або завести знеособлений металевий рахунок. Останній спосіб вигідніший тим, що є звільненим від сплати ПДВ, який діє в разі купівлі злитків та монет, це спеціальний рахунок, сума на якому автоматично конвертується у кількість обраного металу. Мінусом таких рахунків є те, що, як і будь-який інший рахунок, він може «прогоріти» разом з банком. То куди ж іще можна вкладати гроші в Україні?

Нерухомість

Інвестиції у нерухомість найближчі два роки не дадуть прибутку. Більш того, існує ймовірність, що ціни продовжуватимуть своє падіння. Якщо економіка країни увійде в стан рецесії, вартість житлових квадратних метрів почне падати більш активно. В сегменті нерухомості вкладати гроші варто винятково в комерційні забудови, особливо це стосується торгових площ: ТРК, супермаркети, гіпермаркети. Інший спосіб отримувати прибуток від інвестицій у 2014-2015 рр − це здача житла під оренду.

Трейдинг

Потенціал заробітку на фондовому ринку доволі великий, однак є неможливим без знань і участі інвестора у всіх процесах ринку. Ринок цінних паперів регулюється на державному рівні, тож отримати безпосередній доступ до нього не можна. Уся діяльність буде здійснюватися через обраного брокера, якому ви також будете доплачувати за посередницькі послуги та сприяння певним операціям.
На відміну від фондового, валютний ринок Forex в нашій країні не регулюється. Відсутність законодавства сприяє процвітанню шахраїв, тож новачкам вкладати кошти в цей ринок не рекомендується.

З іншого боку, ви можете попередньо пройти курси, які дадуть вам основну інформацію, щодо процесів, які відбуваються на ринку. Останнім часом, в Україні, наприклад, є популярними ПАММ-рахунки. Тобто, ви переводите гроші на рахунок посередника, який розпоряджається ними на власний розсуд, але щорічно заробляє для вас від 40% до 200% від «позиченої» суми.

Торгівля

Побудувати бізнес у сфері торгівлі можна і за часів кризи. Цей спосіб інвестування найбільш складний, але й найбільш прибутковий. Для продажу обирайте товари низького ризику, ті, на які у вашому місті є попит, та ті, які добре знаєте. Так ви зможете чіткіше визначити їх сильні та слабкі сторони. Для їх реалізації сьогодні зовсім не обов’язково відкривати фізичний магазин, адже відсоток українців, що купують товари через інтернет − стрімко зростає.

Чарівного способу інвестування не існує, всюди є свої ризики та своя межа доходу. Позитивні результати тут забезпечується не щасливим випадком, а сумлінною працею, детальним вивченням обраного вами напрямку інвестицій. Саме це і пояснює той факт, що в одній та тій самій сфері, за один й той самий період і, навіть, при схожій сумі інвестицій хтось втрачає, а хтось – виграє.