Лише половина українців не мають проблем з відпустками

Попри можливість використання законного права на відпочинок, що гарантується Кодексом законів про працю, лише половина опитаних українських працівників не мають проблем із відпустками.

Так, згідно з опитуванням міжнародного кадрового порталу hh.ua, 40% респондентів можуть піти у відпустку лише на короткий термін – кілька днів. Найпопулярнішим способом проведення відпустки є подорожі. Українці віддають перевагу закордонним подорожам, аніж поїздкам до Карпат або Криму.

Кожен другий опитаний так чи інакше має труднощі при бажанні піти у відпустку. Так, 40% зазначають, що не завжди можуть узяти відпустку, коли їм це необхідно, а 10% респондентів взагалі відповіли, що їхня робота не передбачає відпусток.
Щодо останніх, швидше за все – це фрілансери, які працюють попроектно і не можуть розраховувати на оплачувану відпустку.

Але результати опитування також демонструють, що 50% учасників опитування можуть без проблем піти у відпустку, коли це необхідно. Найчастіше між працівником і керівником виникають суперечки на тему відпусток через тривалість і період бажаного відпочинку.

Також стало відомо, що українці не надто часто дозволяють собі відпочити. Так, більшість опитаних (75%) беруть відпустку 1-2 рази на рік, а більше двох разів на рік – лише 16%. Ще 8% дозволяють собі відпустку лише раз на кілька років.

Зазвичай українці відпочивають недовго, у середньому – два тижні. Більш аніж третина респондентів змушені задовольнятися коротким відпочинком у 3-7 днів. Лише кожен десятий може дозволити собі узяти відпустку на законодавчо гарантовані три тижні або навіть на місяць.