Майже 60% українських підприємств працювали прибутково

Згідно з даними Держслужби статистики стало відомо, що за період січень-вересень 2013-го року 59% великих і середніх українських підприємств працювали прибутково. Таку інформацію повідомляють у прес-службі НАБУ.

Так, найприбутковішою була галузь сфера інформації і телекомунікацій (+3 943,1 млн грн), дещо відстає від неї галузь промисловості (+3 670,6 млн грн). Також у плюсі залишилися сфера транспорту (+1 086,7 млрд грн), освіти (+57,2 млн грн), а також охорона здоров’я (+63,2  млн грн).

Втім, по окремим видам промислової діяльності обсяг збитків перевищує обсяг прибутків підприємств. Приміром, металургія виявилася у мінусі на 7986,2 млн грн, а для виробництва хімречовин збитки дорівнюють 6127,5 млн грн.

Також від’ємний результат за звітний період отримали підприємства, спеціалізацією яких є виробництво коксу і нафтопереробних продуктів, водопостачання, а також на каналізація і робота з відходами.

Варто зазначити значний вплив податків на фінрезультат підприємств більшості галузей, що пояснює різницю між обсягом чистого прибутку і обсягом прибутку до оподаткування. За дев’ять місяців 2013 року до оподаткування баланс прибутків і збитків є позитивним (22 844,4 млн грн), натомість баланс кінцевого фінансового результату за аналізований період був від’ємним (-4 294,5 млн грн).

У повідомленні Незалежної асоціації банків України також йдеться про те, що основним джерелом прибутків крупних і середніх підприємств переважно є чистий прибуток від реалізації від основної діяльності. Так, в загальних прибутках частка таких прибутків за три квартали 2013-го року становила 88%. За вказаний період співвідношення операційних витрат і загальних прибутків склала 92%.