Майже половина українських інтернет-користувачів хотіли б емігрувати

Як показує спільне дослідження порталу bigmir)net і компанії Opinion, 46% українських користувачів Мережі бажають виїхати з України на постійне місце проживання до іншої країни. У ТОР-3 найбільш популярних країн для еміграції увійшли Німеччина, Сполучені Штати Америки і Канада.

Окрім 46% респондентів, які виявили чітке бажання залишити Україну, 29% опитаних не виявили його, а кожен четвертий не визначився щодо цього питання.

Серед тих, хто бажає виїхати, більше половини назвали країни ЄС, серед яких беззаперечним лідером стала Німеччина. Також українці непроти оселитися у Великобританії, Італії, Іспанії і Польщі. Втім, Німеччина – єдиний представник ЄС у ТОР-5 найбільш популярних місць для гіпотетичного переїзду. Окрім Штатів і Канади, українці бажають жити в Росії і Швейцарії.

Також серед можливих напрямів у ході опитування були виокремлені більш віддалені країни – Австралія і Нова Зеландія, а також – Білорусь. На кожну з цих країн припало по 2% голосів. Ще 7% не визначилися, до якої країни вони б хотіли емігрувати.

Цікаво, що еміграційні настрої панують як у заможних громадян, так і в менш забезпечених приблизно в однаковій мірі, адже експерти не змогли виділити залежність між рівнем достатку і настроями щодо переїзду.

Окрім того, експерти з’ясували, що українці б хотіли подорожувати по світу. За умови надання такої можливості всього 4% респондентів нікуди б не поїхали. У відповідь на питання “Яку б країну Шенгенського союзу ви б хотіли відвідати?” 14% опитаних назвали Німеччину, 13% – Італію і 10% – Францію.

Дослідження проходило у вигляді онлайн-інтерв’ю у квітні 2013 року. У ньому взяли участь 400 респондентів з усієї України віком від 18 до 45 років.