Що таке маркетинг?

ПродажиНа сторінках інтернет-журналу “Консалтинг в Україні” ми вже з’ясовували, що таке консалтинг, чим піар відрізняється від реклами. Тепер поговоримо, що входить у поняття “маркетинг”.

Маркетинг − досить широке поняття, сам термін дослівно з англійської (marketing) означає “продаж”, “торгівля”, “збут”. Потреба у появі маркетингу як окремої економічної категорії була зумовлена тим, що США потребували вдосконалення управління ринкової діяльності на рубежі 19-20 сторіч.

Вже на початку 20 сторіччя маркетинг було виділено в окремий навчальний курс, який читали у провідних університетах США. Від початку маркетинг розглядався під кутом організації збуту, реклами та торгівлі.

Першим теоретиком маркетингу вважають американця Сайреса МакКорміка, який започаткував аналіз ринку, розробив основні засади сервісу та цінової політики. Усі свої наукові розробки він успішно застосував у діяльності власної фірми “Інтернешнл Харвестер”.

У літературі існують сотні визначень маркетингу. Всю сутність цього явища можна звести до такого визначення: маркетинг − це такий вид людської діяльності, який передбачає виявлення потреб клієнтів, організацію відповідної очікуванням реклами та виробництва з метою максимізації прибутку.

Тобто, маркетингова діяльність покликана забезпечити замовникові актуальну інформацію про ринок, його структуру, а також динаміку попиту на конкретний товар, з’ясувати смаки покупців тощо.

Окрім того, маркетинг створює такий асортимент товарів, який задовольняє попит та смаки краще, аніж конкуренти. Не слід також забувати, що маркетингова діяльність чинить вплив на споживача, на попит та у цілому на ринок, таким чином забезпечуючи максимальний контроль над реалізацією.

Дуже важливим елементом маркетингу є маркетингові дослідження. У результаті проведення таких досліджень замовник отримує чітку відповідь на цілу низку хвилюючих питань. Без маркетингової інформації вивід на ринок нового товару, ребрендинг вже існуючого або ж вибір стратегії просування будуть ризиковими.

Маркетингові дослідження дозволяють з’ясувати, ким є покупці продукції, де і як вони її купують, скільки коштів на неї витрачають, які якості продукції подобаються якнайбільше, яких змін потребують тощо.

Для кращого розуміння, що таке маркетинг, пропонуємо вам переглянути ось це відео:

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал та згоди автора карається законом.