Маркетинг & бізнес. Як не наробити помилок?

Люди бізнесу − це практики, для яких часто єдиним мірилом успіху є кількість проданих товарів чи послуг. Але ситуація на ринку може змінитися дуже стрімко і товар, що був популярним та потрібним довгі роки, враз перестає бути таким, адже конкуренти не сплять та, більш того, прогрес не стоїть на місці.

Персональні комп’ютери поступово витісняються ноутбуками, а останні, у свою чергу, планшетами та смартфонами. Прикладів можна навести безліч у всіх сферах життя.

Але що робити, якщо конкуренти і прогрес враховані, а продажі залишаються слабкими? Пропонуємо вам проаналізувати, чи не стали ви заручником міфів про маркетинг і чи взагалі використовуєте ви маркетингові інструменти у веденні власного бізнесу.

Навіть підприємці молодого покоління зараз плутають поняття “pr”, “реклама” і “маркетинг”, вважаючи, що з маркетингом в них все в порядку, якщо у структурному підрозділі компанії є відповідний відділ і фахівець. Але справді хороший маркетинг − це і позитивне враження клієнта від спілкування з менеджерами, від зустрічей, від упаковки та вигляду продукту, від злагодженої і оперативної роботи вашого сервісного центру та низка інших, на перший погляд, дрібниць.

Джейсон Фрайд, автор книги “Rework: Бізнес без забобонів”, дав дуже лаконічне визначення маркетингу: “Маркетинг, на відміну від бухгалтерії, − це не відділ, а стиль життя, це те, чим всі працівники вашої компанії займаються 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік”.

Не слід також вважати, що маркетинг обмежується лише рекламою, адже вона може виконати окремі пункти маркетингової стратегії, хоча не завжди ефективно, адже з деякі задачі краще вирішуються за допомогою інтернет-маркетингу або піару.

Не  плекайте надії, що справді якісним товарам і послугам маркетинг зовсім не потрібен, адже зараз на ринку сила-силенна різноманітних товарів на всі смаки, тому шлях до успіху необхідно ретельно планувати та максимально точно розуміти, хто є кінцевим споживачем товару і чи справді він може задовольнити потреби клієнтів.