Маркетингові комунікації. Шлях до серця споживача

МаркетингСьогодні в умовах широкого вибору різноманітних товарів та послуг, а також жорсткої боротьби за покупця все більшої популярності набувають маркетингові комунікації. У матеріалі ми розглянемо найбільш дієві прийоми цього виду комунікацій.

Перш за все, маркетингові комунікації – це налагодження спілкування з потенційним споживачем із використанням принаймні кількох каналів (інтернет, стільниковий зв’язок).

Серед основних моделей маркетингових комунікацій вирізняють пряму і непряму рекламу, паблісіті, піар, просування. Популярними формами маркетингових комунікацій є також такі проекти як AboveTheLine (ATL) і BelowTheLine (BTL).

Такі маркетингові комунікації як ATL – це робота із різними видами ЗМІ – друкованими, радіо, телевізійними, зовнішня реклама, а також реклама на транспорті та indoor. До BTL належать різні форми стимулювання збуту (не тільки серед кінцевих споживачів, але й серед торгових посередників), прямий маркетинг, особистий продаж, виставки, піар, POS-матеріали.

Маркетингові комунікації у формі BTL-реклами – це в першу чергу стимулювання збуту, що потребує навичок спілкування з клієнтом, адже необхідно знайти підхід до окремих представників цільової аудиторії. Приміром, якщо необхідне стимулювання збуту товару серед торгових посередників, ефективними будуть дилерські премії, конкурси дилерів, надання знижок на оптове придбання товару тощо.

Якщо компанія орієнтується на продаж товарів кінцевим споживачам, не слід нехтувати різноманітними лотереями та конкурсами. Особливо ефективними виявляються маркетингові комунікації, орієнтовані на молодь.

Лояльність до бренду можна підвищувати і за допомогою подарунків, які можна дарувати просто у магазині, надсилати поштою, кур’єрськими службами тощо. Але тут важливо не перестаратися, щоб аудиторія не перестала сприймати товар як комерційний.Продажи

Також дієвою моделлю є маніпулювання з цінами. Такі маркетингові комунікації як зниження ціни при купівлі цілої упаковки товару, сезонні знижки, накопичувальні системи знижок теж прискорюють збут товару.
Важливим елементом маркетингових комунікацій є директ-маркетинг (прямий маркетинг) – безпосереднє спілкування з клієнтом. Втім, прямий маркетинг потребує чимало часу для налагодження контакту, тому при короткостроковій рекламній кампанії він не буде ефективним.

Маркетингові комунікації також включають в себе наступні інструменти: ярмарки, виставки, торгові конференції, спонсорство, промоакції, інтернет-конференції, міжгалузеві та корпоративні заходи, програми стимулювання збуту, програми лояльності тощо.

Попри широкий вибір маркетингових комунікацій, окремо застосований інструмент не буде дієвим, адже маркетинг повинен бути інтегрованим і комплексним. Тільки за цим умов він зможе дати результат.
Маркетингові комунікації повинні бути вибудувані таким чином, щоб вони повністю задовольняли потреби своєї цільової аудиторії. Для цього необхідно постійно контактувати зі своїми споживачами, досліджуючи зміни їхніх потреб.

У цілому, для успішної реалізації маркетингової програми необхідно щоб маркетингові комунікації проводилися на найвищому рівні.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.