Мобільні пристрої обігнали приставки за прибутками від ігр

Згідно з даними, оприлюдненими у звіті IDC та App Annie, сукупні споживчі витрати на придбання ігрових додатків у Google Play та App Store у четвертому кварталі 2012 року перевищили витрати на ігри для ігрових приставок кишенькового формату.

Але чіткий результат буде видний у поточному році, адже пік продажів був у грудні (60% від усіх продажів), тому розподіл витрат на ігри не є рівномірним. Найбільше витратили у Google Play прихильники ігр з Кореї та Японії. У чартах цієї платформи наразі лідирують ігри саме від корейського видавця – Kakao. Саме Азіатсько-Тихоокеанський регіон сформував 60% прибутку для Google Play.

Приблизно 40% сукупних витрат в IOS припало на Північну Америку. Європейські геймери сформували 25% від усіх коштів, зібраних з продажу ігр для портативних систем, а це перевищує цей показник для Google Play та IOS.

Слід зазначити, що більшість ігр коштує копійки або ж вони взагалі є безкоштовними, у той час як вартість ігр для Nintendo 3DS, Sony PlayStation Portable, PlayStation Vita може досягати навіть $ 40. Виробники мобільних додатків отримують прибутки з реклами у додатках, а у іграх для приставок – її немає. Значно вигідніше вводити платні рівні у грі та плату за різноманітні бонуси, аніж продати додаток за повною вартістю. Втім, в ігрових приставках така стратегія не є розвиненою.

Наразі витрати на ігрові додатки для мобільних операційних систем фактично зрівнялися з витратами на придбання тайтлів для ігрових приставок.