Мобільні телефони поповнили бюджет на 1,1 млрд грн

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації повідомили про те, що у 2012 році податки та митні платежі за ввіз мобільних телефонів на територію України склали 1,1 млрд грн. Таку інформацію повідомляє УНІАН.

У загальному, за рахунок збільшення ввозу інших радіоелектронних пристроїв у 2012 році до українського державного бюджету за рахунок ПДВ надійшло майже 1,5 млрд грн. Протягом минулого року Український державний центр радіочастот видав більше 7 тис. дозволів на ввіз радіоелектронних пристроїв і 94 дозволи на ввіз виробниками в режимі авторизованих поставок моделей терміналів.

Завдяки отриманим дозволам суб’єкти господарювання оформили 8,927 млн мобільних терміналів на ввіз на українську територію, а два крупних виробники мобільних телефонів (Samsung і LG) продовжують прямі поставки пристроїв на український ринок з 2010 року, як це здійснюється у Європі.

Нагадаємо, нещодавно у звіті компанії F-Secure оприлюднили дані щодо найбільш небезпечної мобільної операційної системи. ОС, що найбільше полюбилася розробникам шкідливих програм, виявився Android, на який припало фактично 80% усіх мобільних загроз. Втім, ще не так давно (у 2010 році) цей показник дорівнював усього 11,25%.

Аналітики зазначають, що найближчим часом кількість загроз для Android лише зростатиме, що пов’язано з популярністю та «відкритістю» цієї мобільної платформи.

Також пропонуємо вам ознайомитися з матеріалом «Тенденції на ринку мобільного зв’язку».