Найбажаніші сфери зайнятості для українців

За результатами опитування агенції маркетингових досліджень iVOX Ukraine щодо зацікавленості у роботі в певному секторі економіки, найбільш популярним серед шукачів роботи стало державне управління.

Так, виявили бажання працювати у державних органах 13% респондентів. На другому місці розташувалася сфера торгівлі – 11%, на третьому – медіа (10%). Як виявилося, найменш популярні сфери серед українців – громадське харчування, дистрибуція та легка промисловість. Усі три набрали по два відсотки. Ще менше українців прагнуть пов’язати своє професійне життя із ЖКГ (1%).

Найвищим показником в опитуванні по всіх сферах та вікових групах став результат у 14% − саме такий відсоток респондентів у віці 30-44 років прагне працювати на державній службі.

Дещо незвично, але такі високооплачувані сфери як банківська справа і фінансові послуги набрали лише по 4% симпатій.

Результати опитування також відображають і регіональні професійні симпатії українців. Приміром, у північних областях чимало фахівців прагнуть реалізуватися в освітній сфері (11%). У Центрі 15,3% виявили бажання працювати у торгівлі (сфера державного управління тут на другому місці). У східних областях сферою медіа зацікавилися лише 6%, що є найменшим показником по Україні. Натомість на Заході ця сфера набрала 12% з лишком.