Найбільш поширені помилки підприємців

Помилки у веденні бізнесу − це нормальне явище, адже разом із їх вирішенням приходить досвід. Але найкраще − враховувати помилки попередників та допускати менше власних. Спеціаліст з маркетингу і бізнес-тренер Tammy Hawk-Bridges визначила п’ятірку найбільш поширених помилок підприємців.

1. Помилка перша. Ігнорування вибору ніші. Часто підприємці затягують із вибором ніші на ринку, вважаючи, що слід продавати товари і послуги кожному. Насправді, потрібно чітко уявляти свого клієнта і своє місце на ринку і, відповідно до цього, вибудовувати маркетингову стратегію.

2. Помилка друга. Невміння пояснити свою цінність. Більшість бізнесменів ускладнюють свої повідомлення і не можуть пояснити значимість своєї послуги чи товару для клієнта. Потрібно пам’ятати, що зараз потенційні покупці знаходяться в умовах постійного інформаційного перевантаження, тому, якщо ваш меседж не зрозумілий одразу, навряд хтось буде вчитуватися і роздумувати про цінність вашого товару.

3. Помилка третя. Підприємці ігнорують можливості інтернету. Деякі представники бізнесу не використовують інструменти інтернету взагалі, а дехто − лише наполовину. Замість того, щоб перетворити свій сайт на ще одну брошуру, слід розвивати список потенційних клієнтів, опановувати інтернет-маркетинг, розвивати свій бренд у соціальних мережах тощо.

4. Помилка четверта. Підприємці не надто цінують свій час. Час, як відомо, − це гроші, тому підприємцю потрібно використовувати його максимально розумно. Якщо ви зіткнулися з проблемою, яку складно вирішити − найкраще делегувати її професіоналу, аніж згаяти на неї цілий день.

5. Помилка п’ята. Підприємці часом мало думають. На думку пані Tammy, підприємцям бракує масштабності думок, адже якщо постійно інвестувати у свій бізнес дріб’язково, він не набуде потужного розвитку. Якщо ви не знаєте, у яку сторону рухатися, найкраще запитати про це професійного тренера.