Найбільш згубні звички для кар’єри

За даними дослідження, що було проведене Центром підтримки талановитих інновацій (CTI), у якому узяли участь 4 тис. американських спеціалістів із вищою освітою, а також 268 менеджерів вищої ланки, виявлені десять найсерйозніших помилок, які співробітники допускають при спілкуванні в офісі. Ці помилки можуть поставити хрест на кар’єрних очікуваннях працівників і значно утруднити офісне життя.

На першому місці опинилися расизм та сексизм. Так, 72% опитаних американських керівників визнали, що найбільш грубими помилками, які здійснює чоловіча частина колективу − це висловлювання з расистським підтекстом, а 70% менеджерів засуджують прояви сексизму в офісі. Ці помилки, на думку опитаних, свідчать про низький рівень емоційної чуйності і вузькість мислення.

На другому місці у рейтингу найпоширеніших антикар’єрних помилок − невдалі жарти. Жарти “не в тему” можуть значно підпсувати відносини між колегами, адже часто ставлять людей у незручне положення. Але вдалі висловлювання, на думку 61% опитаних, є чи не найважливішим рушієм кар’єрного просування.

Не цінує керівництво й сльози, пролиті на робочому місці. Так, майже 60% респондентів вважають, що жіночі сльози на роботі не сприяють формуванню хорошого враження про працівницю, а чоловічі сльози нівелюють образ лідера. У той же час 63% опитаних сходяться на думці, що невміння тримати свої емоції під контролем − одна з найгрубіших помилок кар’єриста.

На четвертому місці у рейтингу знаходиться некультурна мова, яка підриває солідність образу працівника, який розраховує на підвищення. Нецензурні вислови − на п’ятій сходинці. Саме лайка є неабиякою помилкою для будь-якого працівника, незалежно від його статі. Неабияк шкодять авторитету співробітника й розміщені ним у Мережі образи на адресу колег та керівництва.

Непрофесійним вважається також флірт на роботі, адже половина опитаних керівників відмітила, що загравання до колег може бути сприйняте неправильно і дуже шкодить репутації фліртуючого.

Навряд можуть розраховувати на підвищення особи, поведінка і жести яких є нервовими. Так, працівник, який весь час розправляє на собі одяг, крутить у руках ручку чи мобільний пристрій, чухається − справляє враження недостатньо уважного.

Відсутність зорового контакту під час ділової розмови насторожує співбесідника, адже така людина здебільшого щось приховує або бреше. Саме тому уникнення прямого погляду може загальмувати просування по кар’єрній драбині.

Кепське враження на керівництво справляють і розмови “ні про що”. Якщо працівник не може чітко викласти свої думки, ключова тема його розмови весь час губиться − повага до такої людини значно падає. Особливо гострою ця проблема є для жінок, які часто не розуміють, коли слід зупинитися і витримати паузу.

Також згубними для образу успішного кар’єриста є верескливий голос у чоловіків та часті смішки у жінок. Правильний та приємний тон і тембр голосу грають чималу роль у комунікації з керівництвом.