Найкращі європейські міста для шопінгу

Нещодавно видання The Economist оприлюднило рейтинг найкращих міст Європи, у яких максимально вигідно і приємно здійснювати покупки.

Експерти видання оцінювали міста за наступними критеріями: наявність різноманітних бутіків, готелів, рівень цін, культури тощо.

У дослідженні взяли участь тридцять три найбільших міста Європи, кожне з яких було оцінене за цими критеріями. Міста отримали певну кількість балів від дослідників, які і визначили рейтинг.

На першому місці рейтингу найкращих європейських міст для шопінгу опинився Лондон з результатом 67,3 бали. Зі ста можливих за показником кількості бутіків Лондон отримав 80,6 балів. Також експерти визначили, що лондонська погода є найсприятливішою для здійснення покупок − 77,6 бали. Транспорт і готелі міста отримали 72,2 бали, а рівень доступності магазинів оцінили у 55 балів, зручність магазинів − 51,4.

Друге і третє місце рейтингу розділили іспанські міста Барселона і Мадрид, набравши однакову кількість балів – 67,1. Клімат міст був оцінений у 77 балів, а рівень культури – 78. Готелі міст експерти оцінили в 66 балів, а транспорт – у 67. Бутіки Мадриду здобули 69,3 бали, а Барселони – 61,2 бали.

Як це не дивно, але Париж посів лише четверте місце з результатом у 65,5 бали. У той же час, культура і погода в столиці Франції були оцінені у 84,5 бали. Розмаїття магазинів, вочевидь, не вдовольнили вибагливих дослідників – 74,7 бали. Готелі і транспорт заробили 67,2 бали. Крім того, шопінг-центри Парижу є не надто доступними і зручними для потенційних покупців.

На п’ятій позиції знаходиться Рим із середнім балом 62,2 бали. Експерти The Economist визнали Рим дуже культурним містом з чудовим кліматом для шопінгу – 84 бали. Але зручність і наявність готелів були оцінені низько (59,2), так само як і транспорт (56,1 бали). Шопінг-центри Риму є доступними, хоча і не надто різноманітними.

До ТОР-10 рейтингу найкращих європейських міст для шопінгу увійшли також Берлін, Лісабон, Амстердам, Прага і Будапешт.