Найнадійніші банки світу

Під час глобальної невизначеності і загальних хвилювань інвесторам важко втриматись від роздумів щодо надійності фінансових установ світу, однак і пересічним громадянам теж хочеться володіти інформацією щодо банків, які заслуговують найбільшої довіри.

У зв’язку з економічною картиною останніх років, рейтингові агенції тільки підвищували вимоги до банків,  особливу увагу акцентуючи на банківському нагляді і регулюванні,  надійності кредитних організацій в довгостроковій перспективі.

Протягом останніх трьох років, укладаючи рейтинги надійності світових банків, експерти радили звертати особливу увагу на фінустанови Німеччини та Нідерландів, адже саме їм вдалося найкраще відрегулювати свої баланси і посилити позиції по капіталах. Журнал Global Finance у 2011 році, укладаючи список 50 найбільш безпечних банків світу, надав у своєму рейтингу три найвищі позиції KfW (Німеччина), Caisse des Depots et Consignations (Франція), Bank Nederlandse Gemeenten (Голландія).

Німецький  KfW, гарантом усіх облігацій якого виступає уряд ФРН,  2011 році отримав від Moody’s, S&P і Fitch  найвищі рейтинги – «ААА». Державний фінансовий інститут Франції Caisse des Depots et Consignations, як зазначено у французькому законодавстві, перебуває під наглядом і гарантією парламенту. Зв’язок кредитного інституту з урядом і забезпечує фінустанові найвищі кредитні рейтинги. Активи Bank Nederlandse Gemeenten, третього у списку найнадійніших банків світу за версією  Global Finance-2011, розподілені навпіл −  50% належать уряду Голландії, і ще 50% − муніципальним органам країни. Рейтингові агенства Moody’s, S&P і Fitch нагородили BNG найвищим стпенем надійності – «ААА».

Німецький KfW отримав позиції лідерства від Global Finance і у 2012 році, а в азіатському банківському секторі із врахуванням рекомендацій  Moody’s, Standard & Poor’s і Fitch визнання надійності отримали Shizuoka Bank і Bank of Taiwan. Чилійські банки Banco Estado та Banco de Chile отримали одразу дві позиції у списку 50 Global Finance-2012. У цьому ж переліку надійності єдиним представником Саудівської Аравії став Samba Financial Group.

Однією з найбільш надійних серед європейських фінансових компаній у Global Finance-2012 повважали фінську Pohjola Bank, клієнтами якої є 3,7 млн фізосіб і 420 тисяч компаній. Агенція Bloomberg за підсумками 2012 року серед найбільш надійних і стійких банків світу відзначила сінгапурський Oversea-Chinese та гонконгський BOC.

У десятці знайшлося місце і для чотирьох кредитних організацій з Канади, а саме − CIBC, Toronto Dominion, National Bank of Canada,  Royal Bank of Canada. Усі вони можуть похвалитись солідними показниками достатності капіталу і жорстким регулюванням фінансового сектору. Втім, слід наголосити, що у цей рейтинг Bloomberg включив тільки банки з активами понад 100 млрд доларів.

Щодо нашої країни, то  на базі офіційної статистики українських банків від НБУ у 2013 році до найнадійніших банків в Україні увійшло 15 фінустанов, а на верхівці рейтингу опинились «Приватбанк», «Укрексімбанк», «Ощадбанк». А видання «Коментарі», укладаючи власний рейтинг надійності банків в Україні, керувалось безпечністю депозитних внесків, надало лідируючу позицію «Ощадбанку».

Які з фінустанов світу буде названо найнадійнішими у 2014-тому, дізнаємось за підсумками року, однак, судячи з аналізу попередніх років, можна не сумніватись, що у топі знову опиняться представники Німеччини та Нідерландів, Канади, Японії і Саудівської Аравії.